Кіборг-стратегія для кібербезпеки

0 коментувати
Президент Петро Порошенко підписав Стратегію кібербезпеки. Відповідним указом вводиться в дію січневе рішення РНБОУ. Тоді, як відомо, деякі вітчизняні енергокомпанії випробували зовнішнє втручання у свою діяльність

В результаті велика кількість промислових і побутових об'єктів просто виявилося знеструмленим. Сотні тисяч людей опинилися в «вакуумі». США бачать в цьому «руку Москви». Наші - погоджуються ...

Це була безпрецедентна за своїми розмірами і масштабами кібератака. Світ ні з чим подібним ще не стикався. Хоча ІТ-експерти вже тривалий час наполягають на необхідності створення надійних систем захисту стратегічних об'єктів.

І ось з'явилося президентське рішення. Як наголошується на сайті глави держави, «метою Стратегії кібербезпеки України є створення умов для безпечного функціонування кіберпростору, його використання в інтересах особистості, суспільства і держави».

Якщо не будуть зроблені реальні кроки на зміцнення кібербезпеки держави, то груднева атака на українські обленерго виявиться просто квіточками

Цікаво, що ця тема вже не вперше спливає на поверхню. Ще в травні минулого року з-під президентського пера вийшла Стратегія нацбезпеки України. Там були прописані всі ризики, загрози і виклики, що стоять перед країною. Йшлося там і про заходи, які має вжити держава, щоб захистити своє кіберпростір від втручання ззовні. Але цього виявилося мало.

Фактично новий указ Президента просто розширює згадану стратегію, надає їй кілька нових «опорних точок». І враховує грудневі атаки на Прикарпаттяобленерго.

Але в дійсності всі наміри, всі стратегії можуть бути марними, якщо в країні регулярно декілька раз на місяць відбуваються обшуки в ІТ-компаніях. Якщо державі потрібно вітчизняне ефективне програмне забезпечення для захисту своїх енергетичних інтересів, отже треба збирати всіх стейкхолдерів і спілкуватися з ними. Власник обленерго лише розведе руками, якщо його підприємство знову випробує кибервмешательство. І він насправді буде формально прав.

У підсумку все одно держава буде винне. Адже воно, і тільки воно, відповідає перед своїми громадянами та світовим співтовариством за безпеку на своїй території! В тому числі на своїх енергетичних об'єктах. А обленерго це лише одна ланка в складній енергосистемі, в якій зав'язані та атомні електростанції, деякі об'єкти нафтогазової інфраструктури. Сюди ще можна додати банківську сферу і цивільну авіацію, яку, до речі, також нещодавно намагалися «хакнути» ...

Але одного спілкування, звичайно ж, мало. Потрібні реальні інструменти та конкретні заходи. А їх можна створити і розробити тільки працюючи разом з усіма зацікавленими сторонами. Якщо не будуть зроблені реальні кроки на зміцнення кібербезпеки держави, то груднева атака на українські обленерго виявиться просто квіточками. Це був просто натяк. Невже на Печерських пагорбах цього не усвідомлюють?

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: