Дороги, політики та українська пружина

13 вересня 2017, 12:00
Знаєте, чим Україна відрізняється від Європи? Пружиною

Тієї пружиною, яка стискається всередині, коли повертаєшся з-за кордону. Ця пружина стискається і тримає тебе у постійній напрузі. Вона не дає спокою ні вдень, ні вночі. Змушує тримати себе в тонусі. Вона змушує бути постійно напоготові, адже щось раптом несподівано може статися, і не факт, що хороше.

Відео дня

Ця пружина змушує двісті разів озирнутися, перед тим, як перейти дорогу. Ця пружина змушує не ходити темними вулицями і, тим більше, не їздити, не подивившись на всі боки. Щоб, не дай Бог, на тебе не вилетів, порушуючи всі правила дорожнього руху, бравий "бляховод". Ця пружина змушує двісті разів перевіряти терміни придатності товарів в магазинах і склад, з якого вони зроблені.

Ця пружина відноситься абсолютно до всіх аспектів нашого життя. У кожного вона своя, або свої. Але не думайте, що вас вона не стосується.

Нас тримали "в тонусі" при совку. Нас продовжують тримати "в тонусі" останні 26 років, щоб не розслаблялися. А так хочеться розслабитися. Не думати про того "негарного парубка", який несподівано може влетіти на тротуар на своєму 15-річному ридвані, змітаючи всіх на своєму ходу.

Хочеться відпустити і розтиснути пружину, знаючи, що твої діти безпечно доберуться до школи і повернуться додому цілими і неушкодженими. Хочеться не виживати, маневруючи між частинами цієї пружини, а спокійно жити і бути впевненим, що щось погане, що іноді відбувається в соціумі, потрапить у той 1% статистики, який допустимий у нормальних країнах.

Мені спокійно, коли на італійських вулицях стоять озброєні італійські солдати. Мені спокійно, знаючи, що поліція швидко і чітко працює, і що навіть пізно ввечері можна без наслідків прогулятися повз римський вокзал Termini. І навіть спокійно повернутися додому. І мені спокійно їздити рівними заасфальтованими дорогами. І бути впевненою, що у машини не відваляться колеса через раптову яму після "ямкового ремонту".

Про що я говорю? Чи є тут "зрада"? Ну, безумовно. Вона тут у кожному слові. Тільки я не хочу пояснювати все корупцією і байдикуванням! Я хочу говорити про те, що люди мають право на нормальне людське життя, а не на "пружинний тонус".

А що ми бачимо? Що сценарії не змінюються, і нам знову показують черговий сиквел на тему "політична осінь почалася". Цей пост – не про політику. Але якщо вже вона так впливає на нас із вами, то давайте врешті думати про той кадровий склад, який намагається себе називати "політичною елітою", щоб не повторювати свої минулі помилки.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Які висновки? Висновки кожен повинен зробити сам. Хтось поїде в інші країни, шукаючи для себе спокій і душевну гармонію. Хтось залишиться і продовжить "лупати сю скалу", в надії на зміни. Хтось буде чекати, що держава, нарешті почне виконувати свої обов'язки перед громадянами. А нам же, по суті, багато не треба.

Чи можливі зміни? Стратегічно – так. Оскільки дуже багато хорошого все-таки зроблено і, в довгостроковій перспективі, це дасть позитивні результати. Тактично – складно сказати, бо тактик багато, так само як і дійових осіб, які переслідують свої цілі.

Тільки як би не довелося ще 26 років чекати здійснення стратегічних цілей. І тримати себе "в тонусі".

Показати ще новини
Радіо NV
X