Долар, що слабшає і турецька стабілізація

14 вересня 2018, 12:50

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Новини про поновлення торгових переговорів між Китаєм і США і нижчу ніж очікувалося споживчу інфляцію благотворно вплинули на ринок. Хоча, ранковий оптимізм був трохи зіпсований Президентом США, який заявив, що "немає ніякого поспіху в укладанні договорів з Китаєм". І тим не менше, всі основні індекси закінчили день у зеленій зоні: S&P 500 (+ 0.53%), Dow Jones (+ 0.57%) і Nasdaq (+ 0.75%).

Відео дня

Індекс споживчої інфляції в серпні виріс на 0.2%, що нижче, ніж очікувані 0.3%. Базова інфляція склала 0.1%, що теж нижче прогнозу в 0,2%. Такі показники моментально вплинули на американський долар, вартість якого відносно більшості валют знизилася до двотижневого мінімуму.

Турецький центробанк вчора підняв ставку аж на 625 бп, до 24%. Цей найбільший стрибок за все 15-річне правління Ердогана допоміг трохи заспокоїти інвесторів щодо впливу турецького президента на монетарну політику і зміцнити турецьку ліру.

Незважаючи на прохолодну оцінку нових продуктів у середу, акції Apple виросли на (+ 2.42%), давши відмінний імпульс всьому технологічному сектору.

Тільки 2 з 11 секторів S&P закінчили день незначним зниженням: споживчі товари першої необхідності (-0.36%) і фінансові компанії (-0.15%). Лідерами зростання стали технологічні компанії (+ 1.15%), охорона здоров'я (+ 1.14%) і комунальні компанії (+ 0.77%).

Жовтневі фючерси на WTI в четвер знизилися на (-2.5%) до $68.59, після того, як OPEC рапортував, що в минулому місяці рівні видобутку досягли максимуму за останні два роки, а ураган Florence був знижений до шторму другої категорії.

Прибутковість US Treasuries, практично, не змінилася. Десятирічні торгуються на на рівні 2.97%, а дворічні на рівні 2.76%.

US dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, знизився на (-0.3%), до позначки 94.54. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.1699.

Ф’ючерси на золото зросли на тлі послаблення долара і торгуються на рівні $1,210.0, за унцію.

Чого чекати сьогодні, в п'ятницю

Макроекономіка. Сьогодні нас чекає звіт про роздрібні продажі за серпень. Очікується, що зростання складе 0.4% (в липні це було 0.5%). Без урахування автомобілів очікується зростання на рівні 0.5% (0.6% у липні). Без урахування автомобілів і палива зростання очікується на рівні 0.4% (0.6% у липні). Ще один фактор, який підтверджує відмінний стан американської економіки.

Як і раніше, в фокусі уваги все, що пов'язано із зовнішньою торгівлею і ринками, що розвиваються.

Хороших всім вихідних і вдалих інвестицій.

Показати ще новини
Радіо НВ
X