Вся правда про Єдиний реєстр боржників

31 жовтня 2017, 14:28
Єдиний реєстр боржників запрацював ще на початку 2017 року і вже за цей період встиг обрости плітками та історіями

Мовляв, у тих, хто заборгував за комунальні послуги, заберуть квартири чи позбавлять водійських посвідчень.

Так, реєстр боржників справді запрацював, проте його завдання полягає зовсім не в тому, щоб вести реєстр комунальних заборгованостей. Насамперед він потрібен простим громадянам і підприємцям. Для чого? Наприклад, ви вирішили покласти в банк гроші на депозит. Найперше заходите в цей реєстр і дивитеся, чи не заборгував цей банк комусь кошти, а потім приймаєте рішення, чи безпечно там зберігати свої заощадження... Жодних ініціатив із відбирання водійських прав чи квартир через заборгованість за комунальні послуги Міністерство юстиції не проявляло й надалі не проявлятиме.

Відео дня

Єдиний реєстр боржників – це систематизована база даних про боржників, що є складовою автоматизованої системи виконавчого провадження України. Вона ведеться з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов'язання боржників та запобігання відчуженню боржниками майна. Реєстр боржників утворено відповідно до Закону України "Про виконавче провадження" від 2 червня 2016 року (набрав чинності 5 жовтня 2016 року) та Положення про автоматизовану систему виконавчого провадження від 5 серпня 2016 року (набрав чинності 5 січня 2017 року).

Щоб дізнатися розмір боргу, потрібно ввести такі дані:

  • ім'я, прізвище, по батькові, дату народження;

  • номер ідентифікаційного коду або реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Не вносяться до реєстру відомості щодо боржників, якими є державні органи, органи місцевого самоврядування, боржники, які не мають заборгованості за виконавчим документом про стягнення періодичних платежів більше трьох місяців, та боржники за рішеннями немайнового характеру.

Єдиний реєстр боржників містить такі відомості:

  • прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), дата народження боржника – фізичної особи або найменування, ідентифікаційний код юридичної особи у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань боржника – юридичної особи;

  • найменування органу або прізвище, ім'я, по батькові та посада посадової особи, яка видала виконавчий документ;

  • найменування органу державної виконавчої служби або прізвище, ім'я, по батькові приватного виконавця, номер засобу зв'язку та адреса електронної пошти виконавця;

  • номер виконавчого провадження;

  • категорія стягнення (аліменти, штраф тощо).

Як прибрати відомості з реєстру?

Відомості про боржника виключаються з Єдиного реєстру боржників одночасно з винесенням постанови про закінчення виконавчого провадження, повернення виконавчого документа стягувачу, повернення виконавчого документа до суду, чи в день встановлення виконавцем факту відсутності заборгованості за виконавчими документами про стягнення періодичних платежів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X