Державна служба: що змінилося

20 березня 2017, 08:05
Міжнародний кадровий портал HeadHunter Україна (hh.ua) ініціював проведення прес-конференції на тему “Робота на держслужбі: зміни та реалії”, яка відбулася 16 березня

Участь у заході взяли Катерина Мащенко, керівник експертно-аналітичного центру Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, Андрій Заболотний, заступник голови Національного агентства України з питань державної служби та Ольга Прохоренко, директор департаменту персоналу Національного банку України.

Відео дня

Під час прес-конференції спікери обговорили, що саме відбувається з державними сектором в Україні, чи престижно бути чиновником, чому саме громадяни хочуть чи, навпаки, не бажають працювати в державних установах, як оцінюють роботу держслужбовців, якими якостями останні мають володіти, а також окреслили перспективи найближчого майбутнього у цій сфері. Відеозапис прес-конференції можна переглянути на цій сторінці.

Презентуючи результати дослідження «Робота на держслужбі: зміни та реалії», яке проводилося експертно-аналітичним центром Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна з жовтня по грудень 2016 року, Катерина Мащенко зауважила, що переважна більшість опитаних готові пов’язати своє життя з держслужбою із-за наявності офіційного працевлаштування та повного соцпакету – оплачувані відпустки, лікарняні, пенсії, а ще відносної стабільності роботи. “Прикметно, що 43% респондентів назвали серед переваг роботи в державному секторі можливість працювати на благо суспільства та країни, - повідомила Катерина Мащенко. - Також наше дослідження показало, що українці вважають престижною роботу саме в Парламенті, Кабміні, органах місцевого самоврядування, СБУ, митній службі ”.

Результати дослідження hh.ua показали, що оцінюють роботу державних органів українці по-різному: 33% респондентів вважають, що за останні 2 роки діяльність держустанов погіршилася, 31% - не побачили змін, ще 30% - відчули позитивні зрушення. Серед позитивних змін: підвищення вимог до компетенцій держслужбовців, прозорий конкурсний відбір кандидатів та посилення відповідальності держслужбовців за правопорушення. Повну версію дослідження можна переглянути тут

Андрій Заболотний, заступник голови Національного агентства України з питань державної служби під час конференції зазначив: “Сьогодні у нас відкрито 7500 вакансій. З початку року було проведено близько 72 тисяч тестувань. Держслужба відкрита для усіх бажаючих, а наявність досвіду абсолютно необов’язкова для того, аби подати свою кандидатуру на конкурс. Зараз кожен громадянин України має можливість отримати роботу в державних органах. Ми пропонуємо перше робоче місце для молоді, кар'єрний ріст, навчання, гідну заробітну плату».

Ольга Прохоренко, директор департаменту персоналу Національного банку України, розповіла, що НБУ активно залучає до співпраці молодь і вже втретє проводить набір студентів на програми стажування. «На сьогодні з 60 стажерів працевлаштовано 6 молодих спеціалістів, які найбільш успішно пройшли програму навчання». За словами Ольги Прохоренко, в НБУ за останні два роки прийшло 700 нових фахівців і це при тому, що відбулася оптимізація штату і скорочення кількості працюючих з 11 800 осіб до 5 300 осіб. І ця цифра не є остаточною. Вона зауважила, що НБУ трансформується зсередини і що в пріоритеті – якісне виконання функціоналу, ефективність робіт, а не кількісна складова.

Підсумовуючи прес-конференцію, усі спікери погодилися з тим, що зміни в держаному секторі відбулися, але роботи ще дуже багато: як в площині кадрової політики, так і у налагодженні взаємодії та співпраці громадськості з держорганами.

Переглянути повну версію прес-конференції

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X