Держава повинна розвивати креативну економіку

30 червня 2017, 19:20
Все більше людей і все менше ресурсів. Саме такі реалії нашого з вами існування на планеті Земля. Більша частина населення світу живе в містах, так чи інакше споживаючи ресурси

У поєднанні зі швидким прогресом, це спричиняє докорінні зміни в суспільстві.

Все ближча технологічна сингулярність призводить до того, що сучасні процеси виробництва майже не потребують людської праці. Роботи, штучний інтелект, нейромережі. Творчий підхід та потреба в мультидисциплінарних спеціалістах. Все це – складові нової економічної моделі. І якщо раніше для успіху була важлива фізична, матеріальна інфраструктура, то зараз на перший план виходить соціальний і креативний компоненти. В результаті, це формує нову парадигму, економіку активної спільноти. Креативну економіку.

Відео дня

Ще в 2000 році цей термін з’явився в Bloomberg Businessweek, описуючи контекст визначення рентабельної компанії 21 століття. Пояснюючи зміни економічної системи, коли в компаніях головною цінністю ставала інтелектуальна складова продукту. В цьому власне і суть нової течії - коли прагнення отримання прибутку залишається незмінним, але адаптується відповідно до вимог часу.

Ми живемо в постіндустріальному суспільстві. І якщо раніше пріоритетними були механізація, стандартизація, то зараз це дослідження, освіта, підвищення якості життя, впровадження інновацій та формування нового інтелектуального класу. Креативна економіка – модель нової реальності. Коли твори вашого інтелекту та творчих здібностей не тільки генерують дохід, а ще й стають ціннішими з часом.

Людський ресурс зараз вільний як ніколи. З одного боку, ми бачимо як технології змінюють класичний підхід до праці та залишають без роботи мільйони людей. З іншого боку, ми захоплюємося самим фактом виникнення компаній, які є банками ідей, бізнес-планів, технологій, розробок та інновацій. Коли сама їх діяльність раз і назавжди трансформує реальність. Apple змінили уявлення про телефони. Tesla перевернула з ніг на голову автомобільну індустрію. Таких прикладів тисячі. Адже креативна економіка – це нова реальність.

Інформаційні технології, дизайн, реклама, медіа, кінематограф, архітектура, індустрія розваг, музика. Все, що може виникати на перетині дисциплін, понять і трендів. Ті речі, які змінять світ на краще. І коли більшість нашої роботи виконуватимуть роботи, саме в таких фахівцях буде потреба. Бо ми живі і творчість – це саме те, що робить нас живими.

Ринок - саморегульований механізм, який змінюється та коригується щодня. І ми деколи просто не встигаємо за його змінами. Тому найкращим виходом на нинышньому етапі є підтримка креативних індустрій, створення нових ніш, сегментів та тенденцій. Намагання змінити усталені процеси та стимулювати людей до процесу творення. Генерування речей, які впливатимуть на нову реальність та стануть її основою.

І саме в період тотальної глобалізації та інтернаціоналізації, коли змиваються межі та кордони, Україна завдяки розвитку креативної економіки може вийти на новий рівень. Талант, толерантність, знання технологій та унікальний людський капітал стануть поштовхом для унікального розвитку, що базуватиметься на новій парадигмі креативної економіки.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Що нам потрібно зробити? Впроваджувати державні програми підтримки розвитку креативних індустрій. Створювати сприятливі економічні умови для відкриття нових підприємств в сегментах креативної економіки. Формувати освітні програми підготовки та перекваліфікації кадрів відповідно до вимог нового середовища. Впроваджувати технологічні рішення та робити інновації невід’ємною частиною нашого існування. Жити в гармонії з містом та змінювати його на краще.

Зараз ми перебуваємо на початку довгого і складного шляху. І формування ефективної креативної економіки – першочергове завдання української столиці та й країни загалом. Це обов’язково призведе до стабільного розвитку та унікальних результатів. І далі тільки більше.

Показати ще новини
Радіо NV
X