Дельта, розгул цін і дух Мао в Китаї. Чому все так туманно на ринках капіталу

14 серпня 2021, 08:30

Пандемія, ФРС, трильйонні вливання, безробіття на тлі небажання працювати, дух Мао, який почав бродити по Китаю, і розгул цін. Ситуація на глобальних ринках настільки заплутана, що прогнозувати якісь подальші події вкрай складно.

Дані про стан американської економіки, оприлюднені на цьому тижні, ситуацію не прояснили. Споживча інфляція виявилася абсолютно відповідною прогнозу, на рівні 5.4%, базова трохи нижче прогнозу, але, тим не менш, теж висока — 4.3%, а от зростання цін виробників перевершило прогноз: 7.8% проти 7.3%. Кількість заявок з безробіття склала 375 тисяч, і це вже третій тиждень зниження поспіль. Ринки продовжили зростати і штурмувати нові історичні висоти, правда, силами невеликої кількості великих компаній, а інвестори гадати, що ж буде далі. Як і раніше, в ходу розмови про тимчасову природу інфляції і живі надії, що проблема розсмокчеться у міру того, як «вузькі» місця у виробничих ланцюжках стануть «ширше». Хоча, з іншого боку, всі надії на швидкий спад інфляції якось не в’яжуться зі схваленням і плануванням нових трильйонних вливань в американську економіку. Коротше кажучи, ситуація складна і заплутана і, мені здається, що ні у кого зараз немає чіткого розуміння, що відбувається і в якому напрямі ми рухаємося, що в свою чергу ставить перед ФРС, на який зараз всі дивляться, як на головного гравця на ринку, дуже складні завдання.

Відео дня

Все туманно… Найкраще про інфляцію висловився Мохаммед Ель-Еріан, головний економічний радник Allianz. На його думку, останні дані про зростання цін влаштовують як прихильників теорії про «тимчасовість» інфляції, так і тих, хто вважає, що вона з нами надовго. Ті, хто вірить в транзитивну природу інфляції, роблять акцент на «зниження цін на старі автомобілі і авіаквитки, котрі спровокували швидке зростання CPI». Ті ж, хто не вірить і схильний вважати, що інфляція з нами надовго, доводять свою правоту за допомогою «більш високих цін на продовольство і зародження інфляції зарплат». На думку Ель-Еріан у нинішній ситуації «найкраще орієнтуватися на те, що говорять компанії про ціни і витрати, ніж ґрунтуватися на макроекономічних показниках, які намагаються відбити пост-пандемічні зміни». Коротше, зрозуміло, що нічого не зрозуміло!

Показати ще новини
Радіо НВ
X