Стисло і зрозуміло: Дефолт чи партнерство з МВФ? Завтра Верховна Рада визначить майбутнє України

27 березня 2020, 13:05

П’ятниця, 27 березня. Щоденний моніторинг головних новин про бізнес та економіку в Україні

 • Завтра поворотний момент для України — Верховна Рада збирається, щоб обговорити банківський законопроект, який відкриє допомогу до $10 млрд від МВФ і міжнародних фінансових інститутів. Оскільки в цей рік економічної кризи виплати за боргами досягли максимуму, Україні потрібні гроші і міжнародна печатка схвалення своєї економічної політики.

Відео дня

 • «Законопроект не дозволить олігарху Ігорю Коломойському скасувати націоналізацію ПриватБанку», — пише Financial Times. «Законодавство не дозволить колишнім власникам 100 українських банків, які були націоналізовані або ліквідовані під час очищення сектора, відновити контроль над своїми активами через суд», — повідомляє Роман Олерчук з Києва. МВФ також вимагає, щоб Рада прийняла законопроект, який створить ринок приватних фермерських земель в Україні, повідомляє Bloomberg.
 • Союзники Коломойського допомагають лобіювати блокування законопроекту, опозиційні партії вільного ринку об'єднуються з членами партії Слуга Народу, партії президента Зеленського, щоб підтримати альтернативний законопроект. Американська торгова палата закликає: «Парламент України повинен зробити сміливі, рішучі і швидкі дії на цьому тижні, щоб проголосувати за необхідне законодавство для укладення угоди з МВФ, яка дозволить почати виплати в найближчому майбутньому».
 • Оскільки карантин підштовхує Україну до рецесії, деякі ЗМІ закликають країну до дефолту за своїми боргами, говорить представник України в МВФ Владислав Рашкован. «Кажуть, що борги виплачують тільки боягузи», — пише він у Facebook. «Я просто наведу нижче слова, які стоять в одному ряду зі словом дефолт: девальвація, інфляція, банкрутство, порожні магазини, банківські рейди, соціальні протести, вуличне насильство, мародерство, міжнародна ізоляція». Депутатам, які вагаються за що голосувати, Рашкован рекомендує подивитися «яскраві картинки з Аргентини, Еквадору, Росії та деяких інших країн, які асоціюються зі словом дефолт».
 • Компанія ArcelorMittal Кривий Ріг, найбільший в Україні гірничо-металургійний комбінат, скорочує персонал і виробництво, повідомляє компанія. З ряду комерційних і епідеміологічних причин деякі підрозділи закриті, інші працюють в шаховому порядку, а багато офісних працівників працюють з дому. Завод орендує 48 автобусів, щоб компенсувати відсутність громадського транспорту.
 • Інтерпайп, український виробник труб і коліс, готується до падіння продажів у цьому році на 30-50%. Низькі ціни на нафту урізали плани буріння нафтових компаній, знижуючи продаж труб, повідомив генеральний директор компанії Фаді Храйбе. Хоча виробництво залізничних коліс зросло на 17% протягом перших двох місяців цього року, в порівнянні з січнем/лютим 2019 року, Храйбе прогнозує, що там эвропейська рецесія призведе до скорочення інвестицій у залізницю. Храйбе зазначив, що скорочення робочих місць буде неминучим серед робочої сили з 12 тис. осіб, які в основному живуть у Дніпрі. Компанія належить Віктору Пінчуку.
poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

 • Кременчуцький металургійний комбінат закриється в середу, і майже 1 000 робітників залишаться без роботи, повідомляє Кременчуцька газета. Робітники повідомили міській газеті, що продажі падають, і у компанії виникають проблеми через антікоронавірусний контроль на автобусах. Полтавський обласний завод, що входить до групи ТАС, належить Сергію Тігіпку.

 • З Північної Дакоти в Кременчук: Одеський порт вивантажує 80 тис. тонн американської Баккенської сланцевої нафти. Нафта буде перекачуватися за 400 км на північний схід від єдиного в Україні робочого нафтопереробного заводу в Кременчуці. У минулому році Одеса отримала свої перші поставки сланцевої нафти зі США, розвантаживши три танкери загальною вагою 250 тис. тонн.

 • Вперше за три дні центральний банк у четвер продав долари для захисту гривні — всього $ 11 млн. У понеділок в межах єдиного чергового розпродажу тижня Національний банк України продав $50 млн. Сьогодні офіційний обмінний курс становить 28,14 гривні за долар. Центральний банк повідомляє, що 75% відділень банків в Україні відкриті.

 • Щоб боротися з коронавірусом, уряд планує збільшити внутрішні кредити на $5,3 мільярда, зовнішні запозичення — на $4,7 мільярда, а також створити фонд стабілізації бюджету в розмірі $4,4 мільярда, говорить Олексій Гончаренко, член Ради від партії Європейська солідарність експрезидента Порошенка. Держава пропонує зменшити витрати — на Верховний антикорупційний суд на 22%, на Міністерство у справах ветеранів — на 30%; на безпеку дорожнього руху на 15%; і на підтримку регіонального розвитку, кіновиробництва, театрів, спорту та українського інституту книги.

 • Витрати на пом'якшення соціального впливу коронавірусу поглинуть 15% від великої програми дорожніх витрат, запланованої на цей рік, повідомляє новинний сайт Дело. Міністерство фінансів хоче відкликати $310 млн з проекту будівництва доріг вартістю $2 млрд. Минулого тижня Зеленський сказав: «Ми не маємо права повністю зупиняти країну. Проект Великого Будівництво повинен тривати, але все повинно бути зроблено безпечно».

 • Через три тижні після першого зареєстрованого випадку захворювання коронавірусои в Україні підтверджено 162 випадки. Вісім українців загинули, п'ятеро тут і троє в Італії. Не відомо, скільки є легких або безсимптомних випадків. За повідомленням МЗС, 21 українець перебуває на лікуванні за межами країни.

Повість про два народи:

 • Китай відправив до України понад 250 тис. тестів COVID-19, а також 600 тис. медичних масок і механічних респіраторів. Доставлена у понеділок стратегічним літаком Іл-76 ВПС України, 20-тонна партія була частково оплачена Джеком Ма, співзасновником Alibaba Group. Зеленський зустрівся з послом Китаю Фаном Сяньжуном у вівторок у Києві, подякував йому за медичну допомогу та попросив про подальшу підтримку.

 • На перетині кордону Росія-Україна на минулому тижні російські чиновники протягом трьох днів тримали вантажне авто з Узбекистану, завантажене бавовняною марлею для виробництва медичних масок і захисного одягу в Україні. «Напередодні піку епідемії», — скаржиться в Facebook власник Текстиль-контакту Олександр Соколовський. Відзначаючи, що в 2014 році він втратив велику швейну фабрику в Донецьку, він пише: «Тепер ви не дозволяєте нашим швейним працівникам отримувати сировину, оплачену і вироблену в Узбекистані, яка просто перетинає транзитну територію Росії?». Схоже, вантаж був пропущений на вихідних.

 • Польські фермери і будівельники лобіюють у Варшаві утримання українських робітників. Близько 20% українських будівельників з Польщі виїхали додому і не повернуться доти, доки не будуть відкриті кордони, попереджає Польська асоціація будівельних роботодавців у статті Bloomberg з назвою «Закриття кордонів — ризик для польської промисловості, заснованої на мігрантах, і оціненої в $47 млрд». Аналогічним чином, польські фермери і сільськогосподарські організації кажуть Euractiv: «Робітники з України підтримують такий же рівень виробництві в харчовій промисловості». За повідомленням агентства Рейтер з Варшави, Польща розраховує продовжити термін віз і призупинити штрафи за прострочення, щоб сезонні сільськогосподарські робітники продовжували приїжджати.

 • Останній дзвоник: завтра останні міжнародні рейси МАУ вирушають з Києва до Борисполя в Нью-Йорк, Лондон, Бангкок, Париж, Франкфурт і Брюссель. Після п'ятниці у МАУ не буде регулярних рейсів до кінця карантину, 24 квітня. Авіакомпанія закрила свій колл-центр і квиткову касу в центрі Києва. Клієнтів просять відвідати сайт МАУ і відкрити «форму зворотного зв'язку», щоб внести зміни в квиток, отримати відшкодування або отримати електронний ваучер на новий квиток пізніше в цьому році.

 • У неділю авіакомпанія SkyUp буде відправляти українців додому з 19 міст ЄС. Після цих рейсів Бориспіль закривається до 24 квітня. Станом на минулий вівторок, українцям не дозволяється залишати країну для туризму.

Від редактора:

Париж-на-Дніпрі або Буенос-Айрес-на-Дніпрі? Це вибір, який стоїть перед Верховною Радою завтра. Я провів 15 років в Аргентині у відрядженнях, і бачив що відбувалося там. Сподіваюся Верховна Рада обере варіант з Парижем. В глибині душі критична маса аргентинців вважає, що життя несправедливе, і їм не потрібно повертати свої борги. Дійсно, життя несправедливе. У 1920-х роках Аргентина мала 7-у за величиною економіку в світі. Після століть дефолтів Аргентина зараз на 28-му місці. Культура дефолту — це тупикова культура.

Стисло і зрозуміло — щоденний моніторинг ділових новин. Публікується в партнерстві з Ukrainian Business News (UBN). Републікування повної версії тексту заборонене.

Натисніть підписатися, щоб отримувати ранкову розсилку UBN з новинами, заснованими на фактах, для інвесторів і інвестиційних менеджерів в Україні.

Показати ще новини
Радіо NV
X