Чим потішив і здивував минулий тиждень

2 лютого 2018, 18:22

Кондитерські війни, перший тендер на 4G і офшорів стало менше.

Відбувся перший тендер на 4G. Загалом, на частоти 2600 МГц оператори витратили 2,5 млрд гривень: Київстар - 916,3 млн гривень, Vodafone - 631 млн гривень, lifecell - 909,25 млн гривень. Швидкість завантаження даних з весни, коли оператори почнуть запуск мереж 4G, має зрости в 3,5 рази - до 150 Мбіт/с. До кінця лютого пройде ще один тендер - на частоті 1800 Мгц. Вони операторам цікавіші. Крім плати за ліцензії, компаніям доведеться витратитися на власне монтаж мереж, що обійдеться в суму до 500 млн доларів кожному. Мережі 4G через збільшення швидкості передачі даних дають поштовх у розвитку цілого напряму інтернету речей - "розумних" міст, "розумних" ферм, аж до управління безпілотними автомобілями. Може, у нас "розумний" уряд нарешті з'явиться.

Відео дня

Епопея з офшорами закінчилася благополучно. Кабінет міністрів виключив Естонію, Латвію, Грузію, Угорщину і Мальту з ризикових країн у частині контролю над трансферним ціноутворенням. Дрібні платники податків, які не хотіли зв'язуватися з допзвітністю а ТЦО і змушені були платити "податок на офшор" (на витрати можна віднести тільки 70% від загального), зітхнули вільно. Прибалтійські країни на включення до списку відреагували практично миттєво - підключили МЗС і уряд, "добігли" навіть до президента Петра Порошенка. А Латвія взагалі дипломатичну ноту вручила. Основна проблема в тому, що українські компанії можуть записати на собівартість тільки 70% витрат при зовнішньоекономічних контрактах з країнами з "офшорного списку Кабміну". Українським підприємцям стає невигідно щось купувати у Естонії/Латвії і вони втрачають експортні надходження. Для країн з населенням на рівні Києва це болісно.

МВФ втомився і вирішив розставити всі крапки над i самостійно. Українським інтернетом нещодавно розганяли фейк про те, що фонд пом'якшив свої вимоги щодо антикорупційного суду, глава МВФ Крістін Лагард взагалі не знала про те, що є якісь вимоги до української влади, а главу представництва Світового банку взагалі звільнили за лист з критикою українського керівництва. Так ось МВФ брехня українських топ-чиновників дістала. Отже, грошей не дадуть поки: не буде піднято ціну на газ для населення (за це МВФ вже грошей дав), не буде прийнято закон про Антикорупційний суд у редакції, яка влаштовує зарубіжних кредиторів, а не Порошенка. І так, президенту і прем'єру Володимиру Гройсману товсто натякнули, що підвищувати зарплати і пенсії можна лише тоді, коли економіка дозволяє, а не тоді, коли вибори близько.

Війни Кабміну з Нафтогазом тривають. Урядовий комітет з ПЕК схвалив проект постанови Кабінету міністрів про передачу газотранспортної системи України в управління новоствореній компанії Магістральні газопроводи України. Це все в рамках давно анонсованого анбалдінгу НАКу. Але це найжирніший шматок у держкомпанії і глава Нафтогазу Андрій Коболєв до останнього пручався передачі. А їй підлягають не лише магістральні газопроводи і компресорні станції, але й підземні сховища. Тепер справа за Кабміном. А за ним, думаю, не заіржавіє.

Натхненний перемогою над "Київхлібом" щодо бренду "Золотий ключик", Roshen розігрався не на жарт. Кондитерська корпорація Roshen президента Петра Порошенка через суд має намір заборонити виробництво тортів під ТМ "Київський торт" і торт "Київський" мережі гіпермаркетів "Ашан Україна". Позивач вимагає, щоб суд заборонив ТОВ "Ашан Україна" використовувати назви "Київський торт" і торт "Київський", а також графічних елементів у вигляді листя каштана, оскільки покупець може сплутати упаковку з тортом виробництва Roshen. Добре, що у Києва герб змінився, а то хтозна, заборонили б і там каштани використовувати.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X