Штучний інтелект проти кіберзлочинності

0 коментувати
Понад 20 мільярдів ‒ саме стільки кіберзагроз щодня блокують рішення Cisco

А значить, на кожного жителя нашої планети, включно з дітьми, на день припадає майже по три таких загрози!

Ця цифра дає уявлення лише про масштаби діяльності кіберзлочинців, які націлилися на компанії по всьому світу. Але вона не дає повної картини тієї витонченості, з якою діють зловмисники. Щоб здійснювати свої задуми, щодня вони вдаються до нових, все більших хитрощів. Хакери неймовірно винахідливі, адже вони розважливі ділки. І у них є абсолютно чітке розуміння цілей, яких потрібно досягти.

Керівникам підприємств час почати розглядати кіберзлочинців як конкурентів

Ділові люди дуже часто вживають слово «мета». У травні 2015 року на популярному порталі Huffington Post з'явилася стаття «Чотири причини, через які вашому бізнесу потрібна мета». Матеріал починався так: “Для чого існує ваша організація? Це не філософське питання, а наріжний камінь бізнесу. Тім Браун вважає, що тільки бізнес, який має чітку мету, може бути інноваційним і по-справжньому стійким. Для бізнесу мета — це філософія, яку поділяють всі працівники, і яка вплетена в ДНК організації. Мета — це та рушійна сила успіху, і його необхідна умова".

Кіберзлочинці могли б написати цілу книгу про цілі. Вони діють, керуючись дуже чіткими мотивами. Всі хакери, від вовків-одинаків до організованих злочинних угруповань і цілих державних структур, чудово уявляють собі свої цілі. І підкріплюють свою діяльність ентузіазмом, якому міг би позаздрити будь-який підприємець. Тому керівники компаній цілком можуть вважати хакерів конкурентами. Кіберзлочинці складають плани. Вони впроваджують інновації. Вони автоматизують бізнес-процеси. Вони постійно вдосконалюють ці процеси, щоб зробити їх дешевшими та ефективнішими, і домагаються своїх цілей будь-якою ціною.

Оскільки більшість керівників зосереджені на досягненні бізнес-цілей, від їхньої уваги вислизає необхідність захисту бізнесу від «поганих хлопців». Отже, сили в боротьбі між бізнесом і хакерами спочатку нерівні: фахівці в галузі інформаційної безпеки постійно грають роль тих, хто наздоганяє.

Як захищатися з допомогою штучного інтелекту

Масштаби кіберзагроз вже давно подолали ту межу, коли люди могли впоратися з ними самотужки. Сьогодні життєво важливо автоматизувати процес виявлення та ліквідації небезпек. Злочинці вже давно використовують автоматизовані процеси, щоб проводити атаки з необхідним охопленням. Щоб урівняти сили в боротьбі з хакерами, Cisco використовує штучний інтелект. Одна з технологій, що застосовуються компанією — когнітивний аналіз загроз (Cisco Cognitive Threat Analytics, CTA). Cisco AMP Everywhere, CTA, що входить у ширшу технологічну екосистему, автоматично виявляє і досліджує підозрілий веб-трафік. Вона швидко виявляє атаки або спроби вторгнення в мережу і реагує на них. Більш того, СТА виявляє можливість атаки ще до того, як хакер спробував вкрасти важливі дані. Важлива перевага технології в тому, що механізм штучного інтелекту постійно навчається на величезних масивах даних, які аналізує. З'ясувавши, якою може бути загроза, CTA освоює нові, більш ефективні способи захисту від атак.

Знайти і знешкодити

Саме час повернутися до питання постановки цілей щодо захисту від хакерів. В історії кожної компанії настає момент, коли її мережу зламують. Просто зараз, коли ви читаєте ці рядки, IT-системи більшості підприємств зазнають загроз. На те, щоб виявити зламування, компанії в середньому потрібно приблизно 100 днів. Ризикну припустити, що немає такого керівника, який з власної волі хотів би відкрити хакерам доступ до мережі своєї фірми на три місяці, щоб подивитися, що ж вони захочуть вкрасти. Але саме стільки часу зловмисники зазвичай і хазяйнують у середньостатистичній корпоративній мережі.

Якби керівник знав про те, що мережа його компанії зламана, то вжив би необхідних заходів. CTA та інформаційна панель, що входить до її складу, дають йому можливість це побачити. Колись персональний комп'ютер з відокремленого проекту перетворився на масовий інструмент підвищення ефективності бізнесу. Зараз інформаційна панель CTA із засобу для IT-фахівців перетворюється на зброю для боротьби з кіберзлочинцями, доступну всім керівникам.

Інформаційна панель CTA відкриває керівникові повний огляд кіберзагроз, на які наражається його компанія. Вона відображає оновлювані в реальному часі зведення, на підставі яких можна оцінити масштаб і серйозність ризиків. Панель містить також порівняльний аналіз загроз, які постають перед організаціями схожого профілю.

Настільки якісна інформація про погрози і дані порівняльного аналізу допомагають зрівняти сили в боротьбі з кіберзлочинністю. Вони дають можливість зрозуміти, які цілі переслідують зловмисники, і мотивують керівника поставити власну мету: не дати хакерам можливості здійснити свої наміри.

Є переконливі приклади, коли керівник отримує доступ до інформаційної панелі CTA, у компанії з'являється мета щодо боротьби з кіберзлочинцями, а рівень інформаційної безпеки значно підвищується. Топ-менеджерам життєво важливо поставити таку мету незалежно від того, наскільки захищеними вони вважають свої підприємства. Будь-яка фірма оточена людьми і організаціями, які не вважають інформаційну безпеку пріоритетом. Вони і стають слабкою ланкою, якою користуються хакери.

Рішення Cisco CTA і штучний інтелект зрівнюють шанси в боротьбі з кіберзлочинцями. Але так відбувається тільки в тому разі, якщо керівник компанії очолює цю боротьбу і ставить більш серйозну мету, ніж його противник.

Ми у 2020 році. Як зміниться Україна?

Цього четверга, 15 листопада, відбудеться фінальна лекція НВ з циклу "Україна 2020. Що чекає країну"

Що можемо зробити ми, щоб Україна нарешті стала успішною країною?

Прийти на лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: