Ідеальний шторм або унікальні можливості для інвесторів

10 березня 2020, 15:00
НВ Преміум

9 березня охрестили «чорним понеділком». Але цей день відкрив і нові можливості перед інвесторами, готовими грати в довгу

9 березня S&P 500 впав на 18.8% зі свого історичного піку, на тлі коронавірусу, виходу Росії з угоди ОПЕК+ і початку цінової війни. Також з середини лютого спред між паперами не інвестиційної якості і 10-річними treasuries виріс на 200 bp. Ситуацію також погіршує те, що долар почав знижуватися на закритті іноземними інвесторами позицій за carry trade.

Відео дня

У чому унікальність цієї ситуації

Ми бачимо, що хороші активи, зокрема акції системоутворюючих компаній з високою дивідендною прибутковістю, різко впали в ціні. І, можливо, продовжать своє падіння якийсь час. Нинішня просадка ринку — це одна з тих рідкісних можливостей, які виникають кілька разів на 10 років.

І при цьому ми не бачимо «білих лебедів» у вигляді політики ФРС з боротьби як з наслідками паніки, пов'язаної з коронавірусом, так і з наслідками падіння ціни на нафту, шляхом збільшення РЕПО операцій для більшої ліквідності на міжбанківському ринку.

Федеральний резервний банк Нью-Йорка збільшить пропозицію по овернайт РЕПО з $100 млрд до $150 млрд; операції РЕПО з терміном 14 днів будуть збільшені з $20 млрд до $45 млрд. Крім того, ми бачимо значне збільшення балансу ФРС (на баланс купують короткострокові державні ноти, з 26 лютого викупили $82 млрд) і зниження облікової ставки (ФРС вже знизила ставку на 0.5%, і очікується, що 18 березня ФРС знизить ще на 0,5-0,75%). Важливо, щоб рівень довіри між банками був високий, в іншому випадку рівень довіри падає і зростає спред LIBOR, ринок капіталу починає штормити. ФРС, розуміючи це, заливає ліквідністю і міжбанк, і ринок капіталу.

До чого це може призвести в середньостроковій перспективі? Якщо ми не впадемо в рецесію, ризик вірусу буде знижуватися, а ситуація з ОПЕК стабілізується або буде закладена у вартість акцій?

Нинішня просадка ринку — це одна з тих рідкісних можливостей, які виникають кілька разів на 10 років

Вплив політики ФРС приведе до зростання вартості акцій за рахунок зростання ліквідності на ринку, адже зниження ціни на нафту було і раніше: зараз ціна знизилася до $36.11, а в 2016 — до $27.10 (марки Brent). Глобальної катастрофи, обумовленої коронавірусом, не сталося: в Китаї та Кореї пік вірусу подолано, тому ми очікуємо, що також швидко подолає цю ситуацію і ЄС, і США. ФРС і ЄЦБ грають разом з ринком.

А національні банки по всьому світу знижують облікову ставку, знижуючи вартість доступу до кредитів суб'єктам економічної діяльності і стимулюючи економічне зростання.

З огляду на це, в які класи активів ми можемо інвестувати сьогодні або найближчим часом?

Показати ще новини
Радіо НВ
X