Чому зменшилося споживання вугілля у 2017

17 січня 2018, 11:00

Протягом 2017 року Україна майже вдвічі менше використала вугілля антрацитової групи, ніж у 2016 році.

Якщо у 2016 році спалили 8,9 млн т антрациту, то минулоріч, за попередніми підрахунками, спожито 4,8 млн т дефіцитного вугілля.

"2,3 млн тонн вугілля марки А зекономили за рахунок збільшення генерації атомних станцій та гідроелектростанцій. 1,8 млн тонн антрациту заміщено вугіллям газової групи, що видобувається в Україні. Це дуже добрі показники", - заявив віце-прем’єр-міністр України з питань енергетики та інфраструктури Володимир Кістіон.

Відео дня

Логічний результат термінового вирішення проблеми дефіциту антрациту у 2017 році, коли розпочалася блокада поставок вугілля із Донбасу. Проблему вирішили оперативно – за рахунок збільшення потужності АЕС, поступовим переходом на газову групу вугілля (у т. ч. переведення блоків на газове вугілля) та все ж таки збільшенням імпорту антрациту із ПАР, США, Росії.

Тому оптимізм Кістіона доволі крихкий. Але жити одними лише надіями на атомну генерацію та імпорт антрациту – не вихід із ситуації. Стратегічне вирішення проблеми залежності від антрациту – це якщо у 2018-2019 рр. держава ухвалить конкретні урядові та законодавчі рішення, які будуть передбачати збільшення видобутку газового вугілля. Адже переведені на газове вугілля блоки на ТЕС (Центренерго, ДТЕК) потребуватимуть більше газового вугілля вже у поточному році та 2019 р.

Як відомо, у планах на 2018 рік – зменшення використання антрацитної групи до 3 млн т, а в 2019 році – повна ліквідація потреби в антрацитному вугіллі. Проте, без збільшення видобутку газового вугілля слова Кістіона та плани уряду про скорочення використання антрациту до 3 млн т у 2018 р. та відмови від антрациту у 2019 р. – це лише чергові обіцянки.

Текст колонки узятий у Facebook c дозволу автора. Оригінал тексту дивіться тут.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X