Чому важливі міжнародні економічні рейтинги

5 жовтня 2018, 18:00

За версією щорічного звіту Economic Freedom of the World, підготовленого канадським Fraser Institute, Україна посіла 134 місце з 162 в рейтингу країн за індексом економічної свободи.

Для України 134 місце зі 162 – це низький результат і наша країна досі входить в число країн світу з найменшим рівнем економічної свободи. Індекс об'єднує п'ять основних категорій: розмір держави (розмір податкових ставок, кількість держпідприємств тощо), захист прав власності, стабільність валюти, свобода міжнародної торгівлі та державне регулювання. Ці категорії формуються на базі 42 показників.

Відео дня

Головні претензії до України – це недостатній захист прав власності і заплутана податкова система. Ці показники сильно тягнуть нас вниз. Через це люди не хочуть інвестувати в нашу країну. Тому що в будь-який момент прокуратура, суди, міліція, хто завгодно може просто накинутися і відібрати у власника те, що він заробив.

Вважається, що в нашій державі одна з найскладніших податкових систем у світі. Такі міжнародні рейтинги – це не марна річ. Тому що чим вище знаходиться країна в такому рейтингу економічних свобод, тим вище її добробут.

У України найнижчий рівень економічних свобод серед всіх європейських країн і найнижчий рівень добробуту. І це взаємозалежні речі, що вже доведено економічною наукою. Тому що чим більше у людей є можливостей і свобод, тим більше цими свободами користуються і заробляють. Заробляють, зростає валовий внутрішній продукт країни, і країна стає багатшою.

Єдине, що ми можемо зробити, щоб піднятися вище в цьому рейтингу, – це всерйоз реформувати прокуратуру, яка повинна бути розпущена і набрана з абсолютно нових людей. Суди, які повинні бути кардинально змінені і почати чесно судити. Силовики не повинні взагалі торкатися бізнесу і не підходити до нього на гарматний постріл.

Україні потрібно змінити податкове законодавство і розформувати державну фіскальну службу, набравши нову, створивши абсолютно нове відомство, яке займатиметься податками.

Якщо зробити ці кардинальні кроки і створити силові органи за образом і подобою європейських судів, прокуратури та фіскальної служби. Перенести європейські правила гри на українську землю, тоді Україна зі 134 місця підніметься на 50. І життя в країні, значно зміниться на краще.

Показати ще новини
Радіо NV
X