Чому в Україну мало інвестують і як це виправити

13 вересня 2017, 14:00
Підвищення інвестиційної привабливості залишається однією із життєвоважливих проблем нашої держави. Як же прокласти шлях між інвесторами та українськими компаніями

Щоб українська економіка зростала, потрібні інвестиції – це очевидний факт. Особливу надію ми покладаємо на інвестиції зовнішні. Але події останнього року засвідчили, що глобальні гравці переключаються на свої внутрішні проблеми. Тож перспективи "плану Маршалла" для України залишаються туманними. А отже, змагатись за інвестиції нам й надалі доведеться нарівні з іншими країнами.

Відео дня

Грошей у світі багато, і зацікавленість в Україні з боку інвесторів є. Ми великий ринок і хороший виробничий майданчик. Але є й дуже велика конкуренція за інвестиції - справжня війна. До провідних міжнародних інституцій за грошима звертаються і Китай, й Індія, і навіть Африка, яка стає все більш цікавою для інвесторів. Тож Україні треба діяти швидко та професійно.

Але що ми маємо наразі? Поки що недорога робоча сила, вигідна ціна активів, курс на дерегуляцію і сприяння притоку іноземного капіталу не призвели до суттєвого підвищення нашої інвестиційної привабливості. А привабливість ця являє собою поєднання інфраструктури для інвестицій та іміджу країни.

Що стосується іміджу, то тут є певні зрушення. Є програма представлення України за кордоном з боку держави, проводяться різноманітні форуми, конференції, інвестиційні сесії, які організує бізнес. Все це дозволяє врівноважити потік новин про військовий конфлікт та корупцію.

Але зусилля з покращення іміджу – це лише один бік медалі. Треба багато зробити всередині країни. І наше перше "домашнє завдання" – удосконалення законодавства.

Необхідно розблокувати вузькі місця у регулюванні на шляху між інвестором та українськими компаніями. Також, за оцінками рейтингів конкурентоздатності країн, ми дуже відстаємо в розвитку економічних інституцій. У нас немає достатньої кількості державних та недержавних інституцій. Говорячи простими словами, ми будуємо будинок нашої економіки майже голими руками, у той час, коли розвинені країни будують за допомогою сучасних технологій та інструментів.

Західний інвестор також бажає бачити чітку покрокову програму реформ. Люди готові інвестувати, якщо вони розуміють перспективу – що і коли буде зроблено. І стратегії Україна-2020 тут явно недостатньо.

Але якими б гарними не були закони, реформи чи стратегії – це теж лише оболонка. А ядро – це реальні проекти, які можна пропонувати інвесторам. Щоб знати, що ж може привабити інвесторів, необхідно налагоджувати з ними постійну комунікацію, запрошувати їх до України і влаштовувати діалог між українським та міжнародним бізнесом. Бізнес-заходи допомагають виправити дефіцит інформації про точки інвестування в Україні, який і досі відчувають інвестори.

І, хоча наша країна сьогодні, вочевидь, недооцінена з боку інвесторів, у цьому є не лише наша слабкість, але й значні приховані перспективи, які можна реалізувати в найближчому майбутньому.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X