Чому українці обирають дизельні авто

10 серпня 2017, 12:00
Цього року українці стали частіше купувати дизельні автомобілі. Так, за перше півріччя 2017 року на українському ринку було зареєстровано близько 14 тис. нових машин на важкому паливі

Цей показник виріс на 43% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

При цьому, якщо минулого року машини з дизельними моторами займали 36% всього ринку, то в цього року їх уже 38,5%.

Відео дня

Це пожвавлення пояснюється досить простим рядом причин. В першу чергу, варто зазначити, що сучасні дизельні двигуни, в порівнянні з їх попередниками, не поступаються бензиновим агрегатам, а в питанні практичності значно перевершують останні. Їх популярність, незважаючи на деяку дорожнечу, викликана більш високим ККД, який дозволяє отримати аналогічні показники потужності при значно меншій витраті палива, що значно скорочує витрати споживача.

Друга причина – це інтенсивна відмова від ДВЗ в європейських містах. Там відмовляються від такого виду транспорту на користь чистого повітря. Вони розуміють, що планета не така велика, щоб витримати всі удари людського існування. Але оскільки до нас еко-тенденція наближається повільніше, а ціни на подібні автомобілі в Європі стрімко падають, ми все ще є відмінним ринком збуту для подібних транспортних засобів.

В Україні автомобілі на важкому паливі купують в основному люди прагматичні в своїх судженнях, які прагнуть скоротити свої витрати до мінімуму. А таких в нашій країні і за нинішніх обставин переважна більшість. Це також проявляється в більш частому виборі автомобілів класу SUV (кросовери), конструктивні особливості яких вимагають великих витрат палива, а дизельні ДВЗ дозволяють значно заощадити його споживання палива без втрати переваг у водінні.

Найближчим часом попит на дизельні автомобілі буде тривати до того часу, поки українці не зрозуміють, що це досить серйозно забруднює атмосферу і навіть наполовину не настільки вигідно, як електрична мобільність. Поки жодна зі спроб скасувати використання таких агрегатів не увінчалися успіхом.

Можливо, прикладом послужать такі історії, як Diesel Gate – скандал, який розгорівся в США через порушених систем викиду шкідливих речовин у дизельних автомобілів одного з великих виробників. Світу залишається лише завмерти в очікуванні, поки ця проблема не досягне свого апогею, і тоді в силу вступить природний відбір засобів пересування.

Втім, встояти перед електрифікацією автомобільного руху в найближчому майбутньому буде складно, навіть для України. Не можна уникнути таких масових і масштабних світових тенденцій. Незабаром ціна на електромобілі стане конкурентоспроможною автомобілям з ДВЗ, і ця хвиля накриє і наш автомобільний ринок.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X