Чому українці частіше купують вживані іномарки

7 грудня 2017, 16:30
У листопаді на українському ринку був зафіксований рекордний показник реєстрацій іномарок з пробігом – 9,8 тисяч автомобілів. Це на 100 одиниць більше, ніж було продано нових машин

Зростання кількості угод з імпортними вживані іномарками пов'язано з тим, що досі ми бачимо довгострокові наслідки прийнятого 1 серпня 2016 року закону № 3251, який знизив мита і акцизи на імпортні машини з пробігом. Тобто, якщо імпорт вживаних автомобілів до серпня минулого року стримувався, то зараз зріс повною мірою. Це перший момент.

Відео дня

Другий момент, чому кількість угод зросла зараз, а не після серпня – це безвізовий режим. Закон передбачає, що громадянин зобов'язаний самостійно привезти автомобіль. Він не має права везти більше однієї машини за зниженими акцизами і не може її перепродати. Якщо до цього була певна складність: спочатку треба отримати візу і поїхати в ту ж Німеччину. То зараз віза не потрібна. Все більше людей, які раніше сумнівалися, зараз їдуть і привозять собі машини.

Третій аспект, це те, що зараз ДФС України спільно з Міністерством внутрішніх справ почали потихеньку наводити лад у сфері тимчасово ввезених автомобілів. Якщо раніше не було взагалі ніякої реакції на авто з іноземною реєстрацією, і такі машини безконтрольно колесили нашими дорогами. То зараз ми бачимо все більше рішень митниці про штрафи.

Коли власники звертаються в суди, щоб оскаржити ці рішення, то суди визнають, що штрафи були правильними. Або суд може скасувати рішення про штраф, але тільки в тому випадку, якщо людина відмовилася від транспортного засобу. Таким чином можна отримати штраф і зовсім втратити автомобіль. І все більше людей зараз роблять вибір у бік того, щоб уживану машину розмитнити.

Якщо раніше думали, що можна буде на єврономерах їздити і платити 100 євро на рік протягом 30 років, виплачуючи вартість розмитнення. То зараз про це всі забули. На сьогодні, якщо взяти статистику, то ті, хто ввозять Porsche Cayenne або 6-літровий Сadillac Еscalade, продовжують далі завозити такі машини з тимчасовою реєстрацією. Тому що їх легалізація в Україні досить дорога. А ставлять в основному на облік уживані автомобілі саме з невеликим об'ємом двигуна, наприклад, 1,5 літра.

Хочу звернути увагу на те, що зростання угод з імпортними автомобілями ще не означає, що українці поїхали за кордон, купили майже 10 тисяч уживаних автомобілів і завезли їх в Україну в листопаді. Частина з цих машин дійсно свіжокуплені, інша частина з них вже каталися по Україні на єврономерах. А тепер громадяни вивезли ці автомобілі та ввезли їх уже не під тимчасове ввезення, а під розмитнення.

Сьогодні керівництву нашої країни я пропоную скасувати мито, а не зменшити акциз. Оскільки вартість акцизу на автомобіль з 1,5-літровим мотором становить 93 євро. Ну, зменшіть ви його на 50% і знизьте вартість аж на 40 євро. Від цього ми станемо щасливішими? Краще скасувати 10-процентуне мито. При ціні автомобіля в $5-6 тисяч, це допоможе знизити вартість розмитнення на $500-600.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Якщо нам вдасться змінити закон, і дилерам дозволять завозити вживані автомобілі, то українцям будуть доступні недорогі машини. Вони будуть дешевшими, ніж якби вони купили їх самостійно в Європі.

Якщо людина особисто завозить/вивозить автомобіль з Німеччини, то, по-перше, вона його купить все одно через "турецьких" перекупників. Тому що він не вийде безпосередньо на продаж без посередників. По-друге, вона зобов'язана його в Німеччині застрахувати, особисто перегнати і отримувати транзитні номери. Все це націнка на автомобіль: тут 100 євро, там 100 євро. І так набігає пристойна сума.

У майбутньому кількість реєстрацій вживаних автомобілів вийде на один рівень з новими машинами. Чим ефективніше уряд, ДФС і МВС буде наводити порядок у сфері пересування автотранспорту на єврономерах, тим більше людей, які їздять на таких машинах, будуть їх легалізувати.

Показати ще новини
Радіо НВ
X