Чому Україна погіршила дефіцит зовнішньої торгівлі

17 серпня 2018, 20:00

Від'ємне сальдо зовнішньоторговельного балансу України в першому півріччі 2018 року становило $653,1 млн, що в 13,4 рази гірше за показник першого півріччя 2017-го (- $48,7 млн).

Глобально тренд негативний. Тому що за великої різниці між експортом і імпортом на користь імпорту Україні треба девальвувати свою валюту. Така ситуація сильно розхитує валюту і впливає на неї вкрай негативно.

Відео дня

В Україні півроку зростає економіка. За ці півроку країна заробила більше грошей. Але значна частина зароблених нами грошей пішла на придбання товарів у країнах СНД. Тому що саме країни СНД збільшили обсяг імпорту в Україну на 20%. Тоді як наш експорт у країни СНД збільшився всього на 2%.

Експорт збільшився за рахунок купівлі вугілля. Українські активи з видобування вугілля на Донбасі були відібрані терористами минулого року. Зараз країна купує білоруське і російське вугілля і витрачає на це більше грошей. Це одна з основних причин, чому зросла різниця між імпортом і експортом.

Крім того, Україна купує більше не промислових товарів, а продовольчих з дешевих груп. У підсумку, це призводить до відтоку важко зароблених грошей, які країна змогла заробити додатково через сприятливої ​​економічної ситуації.

Є два способи для вирішення цієї проблеми. Перше, можна компенсувати різницю шляхом залучення великої кількості інвестицій. Тоді буде не страшно, що в країні імпорту більше, ніж експорту. Вони можуть дати змогу країні пройти цю ситуацію зі стабільною гривнею.

Або другий варіант – це збільшення обсягів виробництва, збільшення експорту і пошук експортних ринків, але це не таке просте завдання.

Тому що протягом всієї історії незалежності України в країні імпорт був більшим, аніж експорт. Ситуація ускладнилася з 2000 року.

Українська індустрія досить стара і відстала. Наші товари не дуже потрібні на зовнішніх ринках. Вони можуть бути конкурентними на ринках СНД, але з цими ринками не надто складається через Росію. Російська Федерація стала країною-агресором щодо України і блокує транзити товарів в інші країни. Наприклад, не пропускає українську продукцію до країн Середньої Азії.

Звичайно ж, Україні потрібно розвивати виробництво товарів, які були б затребувані в Південно-Східній Азії, Північній Африці та на Близькому Сході. Для нашої країни це другі за величиною традиційні ринки після країн СНД. До того ж, це дуже швидко зростаючі ринки. Особливо якщо говорити про Африку, там усе більше і більше збільшується споживчий попит.

Показати ще новини
Радіо NV
X