Чому поганий закон про реструктуризацію боргів

1 серпня 2016, 14:25
Я не схильний розділяти оптимістичні оцінки закону про реструктуризацію валютних кредитів. Оскільки він, на моє переконання, створить більше проблем, ніж переваг

Насамперед закон підготовлений украй неграмотно. В самому законі існує величезна кількість пасток і корупційних складових, завдяки яким фактично особи, які його виконуватимуть, зможуть тим чи іншим чином впливати на результати. Я маю на увазі саме корупційну складову. Крім того, цей законопроект суттєво втручається у повноваження Верховної Ради, які не передбачені законодавством і Конституцією України. Верховна Рада – це законодавчий орган, він повинен займатися законотворчістю. У законі ж на комітети Верховної Ради покладається відповідальність за обрання арбітражного комітету, наглядової ради.

Відео дня

Надалі всі рішення, прийняті таким чином, можуть бути оскаржені в суді. Крім того, вони прямо суперечать чинному законодавству. Також сам закон ухвалювався як тимчасовий захід терміном на три роки. Але при цьому норми закону вносять постійні зміни в інші нормативні акти, зокрема Цивільний кодекс, що є абсолютним абсурдом у законотворчості та законодавчій техніці.

Слід відзначити і те, що склади наглядової ради та секретаріату, що розв'язуватимуть питання регулювання заборгованості, обираються дуже дивно. У законі описано, що це відбувається винятково на добровільних засадах за рахунок добровільних внесків, благодійних внесків учасників цього процесу. Яким чином це буде враховуватися і яка сума буде встановлюватися? Чи є в цьому сенс, коли є закон про банкрутство, який усі ці питання регулює?

Крім того, ухвалений закон прямо суперечить закону про банкрутство. І в цьому разі обидві сторони, як кредитори, так і боржники, можуть користуватися цими суперечностями. І на мій погляд, на практиці цей закон навряд чи працюватиме. Бо буде потрібен певний строк на обрання тих осіб, які мають брати участь у цьому проекті.

На сьогодні чинне законодавство дозволяє в добровільному порядку, якщо є воля кредитора і боржника, врегулювати будь-яку проблему з боргом.

Саме ухвалення нового закону в принципі було обумовлене винятково бажанням і вимогою від МВФ, зовнішніх кредиторів прискорити процедуру ліквідації та банкрутства боржників. Саме для прискорення, щоб ця процедура не затягувалася. На практиці це призведе до ще більшого затягування процедури банкрутства або пошуку санаторів і кредиторів. Оскільки величезна кількість норм закону не відповідає чинному законодавству, суперечить їм, а також написана вкрай неграмотно, що дозволяє подвійне трактування цих норм.

Показати ще новини
Радіо NV
X