Чому МВФ проти податку на виведений капітал

7 листопада 2018, 18:00
6367
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

В Україні розгорається новий скандал навколо злощасного кредиту Міжнародного валютного фонду. Транш фонду потрібен, щоб перекредитуватися і заплатити 400 млрд гривень кредиторам.

Складність ситуації в тому, що МВФ проти заміни податку на прибуток податком на виведений капітал (ПнВК), прийняття якого ініціює президент, народні депутати та частина активістів. Головне питання, яке хвилює Фонд – бюджетні ризики, а саме які податки будуть наповнювати казну держави.

Зараз всім зрозуміло, як розраховується податок на прибуток. З вартості товару віднімається його собівартість – це і є прибуток, з якого сплачують податки. Але податок на прибуток є досить корупційним. Проте, він дозволяє збирати в бюджет 46 млрд гривень на рік, а це великі гроші.

Суть конфлікту – скасовувати цей податок чи ні. Тому що якщо його скасують, то чим заповнити "діру" в бюджеті?

Замість податку на прибуток пропонують ввести податок на виведений капітал. ПнВК за ставкою від 5% до 20% будуть платити тільки ті, хто виводить прибуток з компанії. Наприклад, виплачують дивіденди. Якщо ж бізнес реінвестує прибуток у виробництво, то і податок платити не буде. Таким чином уряд хоче стимулювати людей інвестувати і створювати нові виробництва.

Однак Мінфін заявив, що його не влаштовує така постановка питання. Міністерство хоче, щоб податок на прибуток продовжували платити 4,5 тисячі великих підприємств, які виплачують 85% з 46 млрд гривень, зібраних цим податком. Для інших же дрібних і середніх компаній, які збирають лише 15% від загальної суми, податок на прибуток можна скасувати. Також необхідно ввести компенсатори. Наприклад, легалізувати гральний бізнес, що дозволить дозібрати 5 млрд гривень у бюджет.

Зараз Україна перебуває на роздоріжжі: потрібно зробити вибір у важкий рік напередодні фінансової кризи. Ризикнути і ввести податок на виведений капітал для всіх компаній, що може призвести до "діри" в бюджеті. Або прийняти зважене рішення, яке пропонує Мінфін і на яке згоден МВФ.

Найімовірніше, керівництво країни прийме зважене рішення і врахує рекомендації МВФ і Мінфіну.

Адже сьогодні Україна не може дозволити собі кардинально міняти оподаткування. Це може зірвати і розбалансувати бюджетний процес, а також призвести до втрати кредиту від Міжнародного валютного фонду.

Ця ситуація – якраз той випадок, коли вимоги МВФ консервативні і суперечать економічним спробам нашої країни поліпшити ситуацію і різко вирватися вперед.

Для того, щоб бути вільним в економіці, потрібно бути вільним і від кредиторів. Однак Україна не може собі цього дозволити, тому доведеться шукати точки економічного зростання в чомусь іншому.

Зверніть увагу

Головне

Шоу-бізнес

Вчора, 14:41

article_img
MARUV замість TAYANNA. Став відомий порядок виступів учасників Нацвідбору на Євробачення 2019
Політика

Вчора, 21:04

article_img
Час "Ч" для великого комбінатора. Розслідування НВ про Коломойського - повний текст
Економіка

Вчора, 14:12

article_img
Єврокомісія оштрафувала MasterCard на півмільярда євро за завищення комісій

Вибір редакції

Шоу-бізнес

Вчора, 14:41

article_img
MARUV замість TAYANNA. Став відомий порядок виступів учасників Нацвідбору на Євробачення 2019
Події

Вчора, 15:50

article_img
У підземеллі Львова знайшли середньовічний меч - відео
Політика

Вчора, 21:04

article_img
Час "Ч" для великого комбінатора. Розслідування НВ про Коломойського - повний текст

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

kolonka@nv.ua