Чому я ніяк не куплю квартиру

30 вересня 2016, 10:38
За рік на оренду квартири з оплатою всіх комунальних платежів я витрачаю трохи більше 50 тис. гривень

Якщо скласти всі гроші, витрачені на житло, вистачить на хорошу однокімнатну в одному з приміських ЖК або смарт-квартиру в Києві.

Але купити свою квартиру ось так просто я не можу. У мене немає пару десятків тисяч вільних американських доларів під подушкою або на депозиті в банку, а частина іде на все ту ж оренду. Ось і виходить, що на покупку квартири я відкладаю на місяць умовно $100-150. Чи варто говорити, скільки років мені доведеться ось так збирати?

Відео дня

Восени 2008 Україна попрощалася з масовою іпотекою на житло. А я разом із сотнями інших українців, що стабільно заробляють, з можливістю придбати житло.

Нерухомість в іпотеку за кордоном явище звичне.

Мало того, у багатьох європейських країнах будинок або квартира обійдеться набагато дешевше, ніж, наприклад, у Києві чи навіть Львові. У середньому ставки за кордоном не перевищують 5-6 %. Вартість іпотеки у французьких банках становить загалом близько 3%. У деяких регіонах Франції (Шаранта, Пуату, Південь-Піренеї) рекордно низькі ставки — від 2,5 до 2,8 %. BNPParibas в Туреччині видає позики на термін до 20 років зі ставкою 4,2 %.

Найчастіше кредит видається на 10-15 років, але в деяких штатах США Bank of America видає кредити на термін до 30 років зі ставкою 6%.

В Україні процентна ставка досягає в деяких випадках 26,5%. Про який розвиток ринку нерухомості при таких ставках взагалі може йти мова?
Та й програми безпроцентного відтермінування повної сплати у забудовників вже часто-густо прив'язуються до комерційному курсу, тим самим стають менш привабливими для покупця.

Попит на квартири підтримується хіба що за рахунок суттєвих знижок при оплаті повної вартості житла відразу.

За даними компанії UTG, в першому кварталі 2016 року при фінансуванні угод на первинному ринку без залучення позикових коштів здійснювалося 66% угод, купівля з використанням розстрочки спостерігалася в 32% угод, частка покупок з використанням кредитних коштів становить менше 2%.

Це говорить про те, що тільки 2% покупців, які не можуть собі дозволити відразу повністю сплатити вартість квартири або зробити це в розстрочку від забудовника (зазвичай до року потрібно виплатити всю суму), вирішуються вплутуватися в тяганину з кредитом.

Ринок іпотеки має пряму залежність від курсових коливань. Ясна річ, що чекати кредитів на житло під 6% річних від комерційних банків вже завтра безглуздо. Ситуація може змінитися лише після довготривалого затишшя на валютному ринку та впровадження державної програми житлової іпотеки з розумними відсотковими ставками.

Адже якщо подумати, забудовники збільшують темпи будівництва і всіляко йдуть на поводу у покупця – ціни в тому ж передмісті цілком демократичні. Ціновий діапазон пропозицій в передмісті 8900 - 12500 грн./м2

Наприклад, все та ж UTG порахувала, що тільки за перше півріччя в Києві було введено в експлуатацію 12 житлових комплексів провідних девелоперів з близько 2 900 квартирами. Ще 46 житлових комплексів з 12 500 квартирами заявлені до введення в 2 півріччі. З них 57% – об'єкти економ-і комфорт-класу за ціною 15000-20000 грн./м2, розташовані переважно на правому березі Києва.

Пропозиції на ринку більш ніж достатньо. Тепер справа за малим – свідома програма позик і відродження ринку іпотечного кредитування.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X