Чому гібридні хмари завойовують довіру бізнесу

23 травня 2018, 15:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

За прогнозами IDC, в 2020 році частка публічних хмарних сховищ складе трохи менше третини ринку, а приватних – близько 20 відсотків.

Уже в цьому році, згідно Gartner, ринок публічних хмар виросте на 21,4% і складе $184 млрд. Різке зростання популярності публічних хмар пов'язане з новою моделлю хмарних обчислень – гібридною хмарою. Компанії, які раніше не наважувалися переходити в хмари з міркувань безпеки або витратності, все частіше вибирають саме гібридне хмарне середовище.

Відео дня

Гібридна хмара об'єднує в єдиний хмарний простір внутрішню, приватну хмару і зовнішню, публічну хмару. Вони можуть розташовуватися як повністю в дата-центрі провайдера, так і частково. Компанії можуть розміщувати критично важливі програми в приватнійй хмарі, яка обмежує доступ третіх осіб, а все інше вивести в публічну хмару. Ця комбінація з двох і більше пов'язаних між собою приватних і публічних хмар дозволяє забезпечити максимальну безпеку даних і еластичне управління ресурсами в пікові моменти. Завдяки синергії двох типів хмар, гібридне рішення дозволяє компанії самостійно управляти найбільш важливими процесами, паралельно знижуючи витрати на інфраструктуру, організацію і управління потоком даних на віртуальних серверах.

Технологія гібридних хмар використовується в різних галузях – насамперед, це фінансовий сектор, де життєво важлива близькість до мережевої периферії (наприклад, близькість до торгових систем біржі). Оскільки алгоритми високочастотної торгівлі (HFT) вимірюються частками секунди, оптимальним рішенням для таких компаній є розміщення обладнання в дата-центрі біржі з паралельним використанням публічної хмари для аналітики і прогнозування. При цьому у фінансовій сфері найбільш важливі конфіденційність і безпека даних, які забезпечує модель приватної хмари з приватним мережевим підключенням і шифруванням даних. Отже, оптимальним рішенням для фінансистів є комбінація хмарних моделей – гібридна хмара.

Додаткова перевага гібридних хмар полягає в оптимізації підключень. Завдяки єдиному функціоналу користувачі можуть легко переносити свої ресурси з приватної на зовнішню хмару провайдера. Найшвидший і найзручніший розподіл ресурсів у гібридній хмарі дозволив марці Marc Jacobs зменшити термін виставлення постачальникам рахунків-фактур з трьох місяців до всього лише 5 днів.

Як же знайти баланс між приватними і публічними хмарами

Ступінь використання публічної хмари може бути як мінімальним (наприклад, автономне резервне копіювання), так і переважним, як основний компонент зберігання і обробки даних. При виборі оптимального співвідношення між приватною і публічною хмарою всередині гібридного середовища компанії повинні враховувати бюджет і власну інфраструктуру і керуватися конкретними потребами бізнесу.

При виборі гібридної хмари я б порадив орієнтуватися на конкретні запити бізнесу: можливість самообслуговування, швидку масштабованість, еластичність і плату тільки за використовувані ресурси. Для забезпечення найвищого рівня безпеки подібне рішення має бути розміщено в фізично незалежних один від одного дата-центрах, що значно зменшить ризик кібератак, вірусів і несанкціонованого доступу. Вибираючи платформу для хмари, наполегливо рекомендую звернути увагу на наявність рішень для захисту даних від DoS і DDoS-атак, яких все частіше зазнають компанії, а також на спеціальне програмне забезпечення для більш високої продуктивності. При дотриманні всього перерахованого вище, гібридна хмара дозволить з мінімальними витратами забезпечити безперервність бізнесу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X