Чому Газпром готовий говорити з Україною тільки після парламентських виборів

18 червня 2019, 11:30

Не варто думати, що якщо ми зараз погодимося на все, Газпром відкладе Північний Потік 2. Не відкладе. По своїй волі — ніколи.

Газпром сказав, що зможе говорити з Україною тільки після парламентських виборів. Напевно, від виборів до виборів в Україні можуть змінюватися закони фізики і закони економіки. На думку Газпрому. І поки вибори не пройдуть, ринкова ціна газу ніяк не стає зрозумілою. І до виборів Газпром ну ніяк не хоче виконувати свої зобов’язання і продавати газ за контрактом. Напевно, світ завалиться в очах керівництва Газпрому в тому разі, якщо Україна купить у них газ без переплати. І після виборів обсяг української труби може змінитися, що не дозволяє до виборів говорити про транзит. Ох вже ця загадкова українська аномалія. А до виборів Газпром навіть рішення суду виконувати не хоче. Раптом і міжнародне право зміниться. В Україні. Після виборів. Або після виборів в Україні з’являться у владі такі люди, яким не шкода буде списати Газпрому 2,6 млрд доларів?

Відео дня

Зараз Україна хоче купувати газ у Газпрому. Газпром не продає. Тому що Суд поставив нормальні ринкові умови. І це не подобається Газпрому. І йому не подобається визнавати борг 2,6 млрд доларів. Але це проблема Газпрому, а не України. З огляду на те, як довго Газпром викручував Україні руки, входити в його становище ми взагалі не зобов’язані.

Не варто думати, що якщо ми зараз погодимося на все, Газпром відкладе Північний Потік 2. Не відкладе. По своїй волі — ніколи. І німці не відмовляться від проекту. Тому що він їм вигідний. Це їхні національні інтереси

І так, не варто думати, що якщо ми зараз погодимося на все, Газпром відкладе Північний Потік 2. Не відкладе. По своїй волі ніколи. І німці не відмовляться від проекту. Тому що він їм вигідний. Це їхні національні інтереси. Тим паче після того, як вони прикрили у себе всю атомну енергетику, і закінчують свою вугільну. За таких умов потрібен газ. І багато газу. І все одно, звідки він буде. Нам їх не зрозуміти. Вони багаті і думають про свою екологію більше, ніж про Путіна з гранатою. Путін далеко, а партія зелених поруч. А отже, проявляти слабкість і просити про милість, даючи Газпрому зараз все, що він хоче, не має сенсу. Якщо ви, вибираючи між збитками в майбутньому і приниженням, виберете приниження, то отримаєте і збитки і приниження. І спишете Газпрому борг. Бінго.

Адже ніхто не допускає, що Газпром знову виступає не як економічний агент, а як політичний? Адже це неможливо, правда? Адже вони просто компанія, яка хоче робити бізнес. Адже вони не сподіваються, що після виборів в Україні до влади прийдуть люди, яким ближче національні інтереси Росії, а не України. Адже навряд чи хтось при здоровому глузді вірить, що в Україні можуть довірити більшість Медведчуку. Крім самого Медведчука, звичайно.

І тоді Газпром просто тягне час. Щоб влаштувати зимовий цугцванг. І перекрити транзит? Загалом, повестися як стандартний надійний партнер, подібний ведмедю в посудній крамниці. Але є надія, що цього разу в Україні не знайдеться людини, здатної підписати контракт, подібний контракту Тимошенко-Путіна. Крім Медведчука. Який завжди готовий. І Бойка. Який теж завжди готовий. А всі інші будуть раді, що до зими Нафтогаз встигне закачати 20 млрд кубометрів у сховища і покаже Газпрому дулю. Зрештою, якщо ваш сусід завжди поводиться як агресивний псих, то в цьому є один плюс. Ви знаєте, чого від нього можна очікувати.

Текст опубліковано з дозволу автора. Оригінал
Більше поглядів — у розділі Експерти НВ Бізнес

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X