Десять причин, чому Дональду Трампу варто відвідати Україну

13 серпня 2019, 15:50

Україна здійснює капітальний ремонт держави, і ось чому президенту США варто сюди приїхати

За час своєї каденції Барак Обама жодного разу не був в Україні. Він став єдиним президентом США, який не відвідав незалежну Україну перебуваючи в Білому Домі. Президенту США Дональду Трампу це зробити необхідно. Україна здійснює “капітальний ремонт”, і ось десять причин, чому президент США повинен сюди завітати.

Відео дня

1. Значні можливості для американського бізнесу

Американські компанії працюють в Україні за підтримки Американської торговельної палати з 1992 року. Сотні компаній-членів демонструють історії успіху. Ресторан McDonald's на центральному залізничному вокзалі Києва – один із найбільш відвідуваних у світі. Сargill, найбільша американська приватна корпорація, у вересні відкриває зерновий термінал у глибоководному порту поблизу Одеси вартістю в 150 мільйонів доларів. Напочатку цього року, компанія General Electric поставила тридцять нових дизельних локомотивів на державну залізницю України з Ері, штат Пенсильванія. В рамках довгострокової угоди на суму понад 1 мільярд доларів, протягом наступних 10 років GE поставить загалом 225 тепловозів. ІТ-сектор України процвітає та підтримує найбільші корпорації з рейтингу Fortune 500. Компанія Bunge зі штаб-квартирою в Нью-Йорку запустила в Миколаївському порту олійний завод, термінал та зерносховище на суму в 280 мільйонів доларів. І все ж інвестиції США в Україну досі є рідкісними. Багато американських компаній ще не відкрили для себе Україну.

2. Інтереси США в енергетичному секторі України 

Американські компанії лише приглядаються до потенційно високоприбуткової галузі енергетики України. Westinghouse зі штаб-квартирою у Пенсильванії вже постачає в Україну майже половину ядерного палива, що є надзвичайно важливим для країни, де на ядерну енергетику припадає 55 відсотків виробництва електроенергії. GE має на меті постачати вітрові генератори для ринку відновлюваної енергетики, що бурхливо розвивається в Україні. Незалежність від російського газу – це правильний крок для України. Поставка американського скрапленого природного газу надалі допоможе Україні стати незалежною від російського газу. Оскільки поставки вугілля на електростанції ускладнені через війну на сході України, США поставляють в Україну антрацитове вугілля. Водночас, для інтенсифікації і вдосконалення розвідки та видобутку вуглеводнів, транспортування природного газу, нафтопереробки, очищення та дистрибуції потрібні сучасні американські технології та устаткування.

3. Спростування Fake News про Україну 

Україна має проблеми з іміджом: сама вона не надто добре розповідає про себе, інші ж, часто говорячи за неї, спотворюють інформацію. Окрім військових, економічних та кібернападів, гібридна війна з Росією включає в себе глобальну кампанію з дезінформації. Що гірше, жодна велика американська газета чи телевізійна мережа не мають свого постійного бюро в Україні. Значна частина репортажів про Україну в міжнародних ЗМІ надходить від кореспондентів, які базуються в Росії.

4. Американські виборці українського походження 

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

В США проживає приблизно мільйон американців українського походження. Українська діаспора історично була більш прихильною до республіканців, проте вона завжди стежить за тим, як Адміністрація підтримує їхню Батьківщину. Українська діаспора позитивно сприйняла б візит Трампа до України. Низка впливових американських євреїв також має зв’язки з Україною. 

5. Будапештський меморандум 

Двадцять п’ять років тому Україна була третьою за величиною в світі ядерною наддержавою. В серпні 1991 року, проголосивши свою незалежність від Радянського Союзу, Україна отримала в спадщину ядерний арсенал, більший, ніж у Великобританії, Китаю та Франції разом. До 1996 року Україна добровільно від нього відмовилася та приєдналася до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї в обмін на гарантії безпеки збоку Британії, США та Росії, закріплені у Будапештському меморандумі. Вже п’ять років Україна перебуває під обстрілом російських військових сил, тож США повинні переглянути пункти договору та посилити ефективність їхнього виконання. Глобальна безпека та будь-які майбутні перспективи нерозповсюдження ядерної зброї знаходяться під загрозою, якщо обіцянки США та Великобританії не будуть дотримані.

6. Шанс укласти угоду для припинення війни 

За п’ять років війни, яку підтримує Росія, загинуло понад 13 000 людей, чверть з яких – цивільні, 30 000 було поранено. Переговори про припинення війни потребують нового імпульсу. Той, хто зможе укласти угоду про мир – увійде в історію.

7. Трамп і новообраний президент Зеленський ймовірно знайдуть спільну мову

Обидва президенти прийшли до влади на хвилі анти-істеблішменту. Обидва мали яскраву кар’єру на телебаченні, обидва – успішні бізнесмени в минулому. Їхня схожість може покласти початок міцній дружбі.

8. Моральний стимул для молодих українських парламентарів та урядовців 

Новообраний парламент України молодий та недосвідчений. Потенційному новому спікеру парламенту тридцять п’ять років, як і головному кандидату на пост прем'єр-міністра. Візит Трампа до України може надихнути та стимулювати новообраних депутатів до проведення необхідних реформ у майбутньому.

Ера олігархічної економіки повинна завершитись, натомість перетворившись на ринкову економіку. Для цього необхідна міжнародна підтримка

9. Україні потрібна допомога у викоріненні олігархічного контролю над економікою 

Жменька жадібних та недоброзичливих людей накопичила величезні багатства за допомогою нечесних судів та корумпованих чиновників, вивівши значну частину своїх злочинних надходжень з України. Ера олігархічної економіки повинна завершитись, натомість перетворившись на ринкову економіку. Для цього необхідна міжнародна підтримка. Нинішня система все ж лишається бар'єром для американського бізнесу, який інвестує в різні сектори України, особливо в засоби масової інформації, енергетику, банківську сферу, інфраструктуру та видобувну галузь.

10. Обама жодного разу не був в Україні

Американська торговельна палата з радістю вітатиме президента США в Україні. Ми поділимося історіями, викликами та можливостями ведення бізнесу тут. В Україні відбуваються масштабні зміни і не варто втрачати можливість стати свідком цього. 

Матеріал публікується з дозволу автора. Оригінал

Більше поглядів  у розділі Експерти НВ Бізнес

Показати ще новини
Радіо НВ
X