Чого чекати від нової глави НКРЕКУ

6 червня 2018, 19:00

На посаду голови Нацкомісії з регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) обрано Оксану Кривенко.

Як член Конкурсної комісії можу сказати, що Оксана Кривенко компетентна, має більше 15 років досвіду роботи в Регуляторі. Вона зайняла четверте місце серед всіх претендентів. Проявила хороші знання у своїй області, обіймала посаду заступника директора департаменту нафтогазового комплексу, має дві вищі освіти – економічну та інженерну. Останні роки працювала в НКРЕКП. Серед учасників конкурсу, які представляли нафтогазовий сектор і претендували на посаду, вона була кращою. Тому і отримала відповідний бал.

Відео дня

Конкурсна Комісія подала на розгляд Президенту України 10 кандидатур – перших за рейтинговим списком. Президент призначив тих, хто зайняв 4 перші місця в рейтингу і Євгена Магльована, який єдиний з усіх мав досвід роботи в. комунальному секторі, включаючи його регулювання.

Якщо йти за такою логікою, то головою міг би бути обраний перший номер в списку, але члени Регулятора вільні в своєму виборі. Взагалі зараз, коли склад комісії ще не повний і два члени комісії не дообрані, на мій погляд правильніше було б обрати тимчасово виконуючого обов'язки голови, а після закінчення формування повного складу закріпити вибір остаточно. Але кворум Комісії 4 людини, і вони мають право на своїх рішення.

Процес формування Нацкомісії не завершений. Конкурсна комісія продовжує працювати, але проведення другого конкурсу на дві посади призупинено ухвалою Окружного Адміністративного суду м. Києва за клопотанням Антона Гудаченко. Антон, до речі, був колегою Оксани Кривенко у департаменті нафтогазового комплексу НКРЕКУ, але не був допущений до конкурсу в зв'язку з тим, що не зміг підтвердити наявність необхідного 5-річного досвіду роботи в регульованих Комісією сферах. Він і екс-голова Регулятора Дмитро Вовк, що з тієї ж причини не пройшов кваліфікаційний відбір, подали позови проти такого рішення Конкурсної комісії, які поки ще судом не розглядаються по суті. На рішення про призупинення конкурсу Конкурсна комісія подала апеляційну скаргу і чекає рішення суду.

Оксана Кривенко давно працює в Регуляторі і завжди діяла як фахівець, а не як політичний діяч і не робила жодних політичних заяв. На засіданні Конкурсної комісії Оксана говорила, що для неї важливі політична та функціональна незалежність НКРЕКУ, а також збереження балансу між споживачами і монополістами під час прийняття рішень. Відомо, що вона брала активну участь в розробці методики розрахунку абонплати для побутових споживачів газу. Конкурсна комісія дала з цього приводу кілька рекомендацій вважаючи, що методика потребує доопрацювання, а механізм її впровадження для споживачів має бути м'якший. Сподіваюся, до наших порад прислухаються. Тому давайте дочекаємося колективних заяв і рішень Нацкомісії.

Хотілося б вірити, що Регулятор буде працювати, саме як колективний орган, а роль Голови хоча і важлива, але не визначальна. Тим більше, що передбачена його ротація кожні два роки. Будемо сподіватися, що у Оксани Олександрівни вистачить знань, компетенції та мудрості на те, щоб за ці два роки разом з командою провести реформи.

Перед Нацкомісією стоять невідкладні завдання, які накопичилися протягом останніх місяців. Це і твердження інвест-програм, тарифів, видача ліцензій, а також стратегічні завдання – прийняття нормативно-правової бази для ринків електроенергії, газу, регулювання комунальної сфери і захист прав споживачів.

Ми, як Конкурсна комісія, рекомендували їм не відходити від таких соціально значущих тем як RAB- тарифоутворення, Роттердам + та інші.

Давайте дамо їм хоча б 100 днів для того, щоб вони попрацювали і виробили власну стратегію, але потім будемо суворо питати. Кредит довіри дістається важко, але може бути втрачений без його відновлення.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X