Чи криється диявол в деталях? У чому різниця між Україною і розвиненими державами

12 серпня 2019, 13:30

Мені дуже подобається наша країна, її величезний потенціал. Але увага до деталей і впровадження передового світового досвіду має стати частиною нашої культури

Споглядаючи на календар і спостерігаючи за авториплаями працівників наших членських компаній, захотілося написати не про бізнес-бізнес і наш стандартний порядок денний (тим більше і політичний ландшафт ще формується), а про ті деталі, які ми часто-густо помічаємо, подорожуючи до розвинених країн, і не завжди знаходимо в нашій країні.

Відео дня

Почну з того, що мені дуже подобається Україна, її величезний потенціал, подобаються люди, і я щиро вірю в те, що ми гідні більшого і неодмінно станемо успішною країною. Та для того щоб стати такою, увага до деталей і впровадження передового світового досвіду має бути частиною нашої культури.

Зазначу декілька моментів із нещодавніх спостережень.

Чистота

Знаєте, подорожуючи до розвинених країн, я частенько обмірковувала, що навіть після цілого дня активної ходьби твоє взуття лишається чистим. Та й озираючись на всі боки, ти дуже рідко зустрінеш брудні заляпані машини (причому такі спостереження видавалися за будь-якої пори року). Звісно ж, мені було відомо, що там миють дороги, з регулярним застосуванням миючих засобів, та ось нещодавно, відпочиваючи в Європі, переконалася в цьому особисто. 5 ранку, приморське курортне селище з населенням не більше 2,5 тисячі жителів, кипить робота. Працюють миючі машини, машини-пилососи, оператори машин уважно стежать, чи ретельно все замелось-помилось. Якщо ні, роблять повторний маневр, доки не вдовольняться роботою. І звісно, коли прокидається основна частина жителів, в селищі все чисто. Проте ми не говоримо про прибирання сміття, яке абсолютно автоматизовано та здійснюється зрання і ближче до ночі за допомогою не смердючих машин і їх водіїв (які з вигляду не нагадують алкоголіків), і про достатню кількість смітників по всьому шляху пересування туристів та містян.

Окремо щодо чистоти хотілося б зазначити і таке — можливо, це і банально, але відмінності точно не на нашу користь. У селищі, де я відпочивала, спостерігала за будівництвом, яке було неподалік від нашого будинку. Так ось — коли ми приїхали, там щойно закладали фундамент нового таунхауса, але при цьому дорога (бетонна!) на будмайданчику вже споруджена, і машини з будматеріалами, будівельна техніка не забруднена (як у нас це часто трапляється), а їде чистою дорогою. А отже, біля будмайданчика чистота доріг — на належному рівні.

інфраструктура

Розглядаючи до той самий приклад про таунхаус, можу запевнити, що інфраструктура для будинків таунхауса була закладена разом з його фундаментом. Проходячи повз, ми спостерігали за бездоганним спорудження будівель — про чистоту я вже згадувала, але додам, що і дренаж, і місце під клумби, і тротуари, і бровки все було зроблено, і чекало успішного завершення будівництва. Можливо, багато девелоперів в Україні так і вчиняють, проте хотілося б, аби це стало за правило в нашій країні.

Окремої уваги щодо інфраструктури заслуговують і з'їзди на дорогах для колясок, велосипедів, сумок тощо. У Європі це норма, у нас тільки зароджується практика. І якщо взяти київський приклад чудового нового парку Наталка (дякувати місту за такий проект), то там, на жаль, подібних з'їздів дуже мало, та й, до речі, стосовно сміттєзбірників виникають питання.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Можна подібні приклади продовжувати наводити, але хотілося б, щоб поступово межа між нами і розвиненими державами стиралася. Не знаю, що нам заважає масово впроваджувати ініціативи, які помітно поліпшують якість життя наших містян і здавна широко застосовуються в Європі, — можливо, необізнаність, небажання, брак фінансових коштів, але, як на мене, децентралізація і передача більшої влади місцевій владі (разом із зобов'язаннями, звичайно) повинна допомогти нам вирішити чимало побутових питань. Тоді і барометр щастя Європейської Бізнес Асоціації демонструватиме кращі результати, оскільки люди почнуть більше цінувати умови проживання в Україні, не матимуть бажання їхати за тридев'ять земель у пошуках кращої долі.

Загалом, роботи для всіх нас чимало, а надто для нової правлячої еліти, яка декларує безліч правильних речей, подає багатообіцяючі сигнали, і, сподіваюся, відповідні дії будуть негайними.

Спеціально для НВ Бізнес

Більше думок — у розділі Експерти НВ Бізнес

Показати ще новини
Радіо НВ
X