Чим шкідливі генератори ідей у бізнесі

26 жовтня 2016, 11:42
В епоху кризи існуючих моделей мотивації та управління, в еру моди на стартапи, саме людський ресурс став ключовим для бізнесу

Активно спілкуючись з топ-менеджерами компаній різних секторів вітчизняної економіки, я прийшов до висновку про домінування теми «талановитих лідерів»

Нерозумно сперечатися з тим, що сьогодні компаніям потрібні люди, здатні надихати команди на виняткову продуктивність і результат, або з тим, що так звані «генератори ідей» (люди, які формують нові рішення та інноваційні продукти/технології/підходи) стають основою успіху. Але не все так однозначно.

Відео дня

У цій гонитві за креативними людьми керівники забувають про просту істину: навіть найгеніальнішу ідею необхідно також талановито втілити в життя. На одному із заходів мені сподобалась доповідь, у якій процес створення продукту порівняли з появою дитини на світ – від зачаття до безпосередньо пологів. Впевнений, найважливіше – не зробити класичну помилку «молодих батьків» і повірити, що після пологового будинку все найстрашніше і складне залишається позаду. Зовсім ні. Для того, щоб дитина подала на старості років води (щоб інвестиція в неї «спрацювала»), просто народити – недостатньо. Чадо необхідно виховати, взути і одягнути, відправити в хорошу школу, поставити на ноги, допомогти правильно створити свою сім'ю і так далі.

Проектуючи цю ж модель на бізнес, можна сказати: «генератора ідей» недостатньо. Необхідні люди, які займуться доведенням її до розуму. Практика показує, що дійсно талановиті, так звані, креатори (creator – від англ. творець) таким займатися не будуть. Це їм, як мінімум, не цікаво. Завантажуючи їх такою роботою, власник втрачає і хорошого креатора, і вже запущену у виробництво ідею.

Тут я повинен зробити невеликий ліричний відступ. У рідкісних випадках трапляються так звані «універсали»: дійсно класні «генератори ідей», які мають організаторську або технічну жилку. Вони здатні не тільки придумувати, але і втілювати свої ідеї в життя. Для них особливе задоволення – довести розпочате до логічного завершення. Якщо вам пощастить, то за все життя ви зустрінете лише кілька таких «два в одному». Як правило, вони будуть дуже молоді. Адже дорослішаючи, «універсали» приходять до висновку про те, що сторонні роботодавці їм не потрібні.

Повертаючись до теми відсутності зацікавленості креаторів у втіленні своїх же ідей. Самодостатньому бізнесу необхідні такі ж талановиті реалізатори геніальної задумки. Хтось одного разу сказав, що ідеальну команду можна скласти з трьох H: Hipster (фактично – креатор), Hacker (технар, що втілює ідею), Hustler (той, хто все це зможе продати). Безумовно, такі визначення більше підходить для бізнесу в IT-сфері, але в цілому логіка розподілу ролей вірна.

Наша компанія еволюційно прийшла до такого висновку на власному досвіді. Ми досить багато уваги приділяємо інноваціям – в продуктах, технологіях, методах управління і пр. Не секрет, що більшість сервісів, які для ринку експрес-доставки сьогодні є must have (обов'язковими – англ.), вперше були впроваджені саме в Ін Тайм. І успіху в цьому процесі нам вдалося досягти за рахунок правильної пропорції команди у розрізі «вигадників» та «втілювачів». Перших треба не так вже й багато, головне, щоб їх класність відповідала вашим очікуванням. А ось другі повинні складати основу колективу. Не станете ж ви називати ідеальним гончарний цех з потужним фінансовим департаментом, якісною прес-службою, прекрасними продажниками, але (!) без гончара. «Втілювачі» якраз і є тими «гончарами», на яких тримається вся конструкція бізнесу.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X