Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Чим цікаві ринки Нігерії та Гани

10 квітня, 09:00
1749
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ось і завершилась перша українська торгова місія до Нігерії та Гани для того, щоб відкрити для українського бізнесу більше можливостей на нових ринках.

П’ять днів для двох країн і трьох міст: Аккри, Лагосу та Абуджі. Бізнес-форуми, зустрічі із потенційними партнерами, B2B для українських компаній, які беруть участь у місії. Окремо, важливі урядові зустрічі, адже участь держави в бізнес-середовищі в цих країнах має не останнє значення. Зустріч з Віце-Президентом Нігерії, Міністрами і все це для того, щоб відкрити ринки Африки українським експортерам.

Підбивати проміжні підсумки торговельної місії будемо пізніше, бо результати місій можна побачити не одразу - до підписаних контрактів та здійснених перших поставок на експортний ринок може пройти не один місяць.

Проте, хотіла б вже зараз поділитись, чому українському експортеру варто звернути увагу на ринок Нігерії і Гани. Нігерія - ринок у фокусі для нашого експорту згідно з Експортною стратегією України.

Довідково: Торгова місія організована міністерством економічного розвитку і торгівлі України, офісом з просування експорту, торгово-промисловою палатою України за підтримки міністерства закордонних справ України.

Чому Нігерія?

 1. Нігерія – це близько 190 млн населення (за останніми оцінками) з високими темпами зростання. Це 22-а економіка світу за розміром ВВП. Крім того, Нігерія займає 14-те місце за середнім розміром абсолютного зростання економіки.
 2. За підсумками 2017 року експорт українських товарів до Нігерії склав $94,7 млн, послуг – $10,4 млн.
 3. Нігерія входить в топ-10 країн світу по споживанню харчових продуктів. Тому це перспективний ринок для експорту продуктів сектору харчової та переробної промисловості.
 4. До топ-10 товарів з найбільшим потенціалом для експорту в Нігерію можна віднести машинобудування (включаючи електричну апаратуру), товари легкої промисловості, папір, меблі, промислові корми для тварин, кондитерські вироби та фармацевтичну продукцію. А ще є ринок інжинірингових послуг, послуг в сфері модернізації виробництв, будівельних послуг, послуг в сфері IКT, освітніх послуг.
 5. В Україні навчалась і навчається велика кількість студентів з Нігерії, тому Україну добре знають. Зокрема, зараз в Україні навчається понад 4 тис. нігерійських студентів.

Чому Гана?

 1. Гана – це близько 30 млн населення.
 2. Це менша економіка, проте, з досить високими темпами зростання. Річний темп зростання ВВП в Гані в середньому становив 6,8% з 2000 до 2017 року.
 3. Це країна з відносно низькою кількістю політичних бар'єрів, хорошим бізнес-кліматом та меншими безпековими загрозами у порівнянні з іншими країнами регіону. І саме тому, Гану досить часто розглядають як хаб для виходу на ринки країн Західної Африки.
 4. За підсумками 2017 року експорт українських товарів до Гани - $61,4 млн і зріс в 2,4 рази. Експорт послуг до цієї країни склав $4 млн.
 5. Гана в рік імпортує лише товарів на $19 млрд. Гана імпортує велику кількість готової продукції в харчовому, аграрному і промисловому секторах.
 6. Серед топ-10 українських товарів, що мають найбільший потенціал для експорту до Гани - металургія, продукція тваринництва, машинобудування (двигуни та насоси, електричне обладнання, обладнання для переробки), продукція для автомобільної сфери, алкогольні та безалкогольні напої, фармацевтична продукція.

ЕКОВАС і Континентальна угода про вільну торгівлю

І Нігерія, і Гана є частиною Економічного співтовариства країн Західної Африки (ЕКОВАС) – регіонального союзу, який об‘єднує 15 країн. В рамках ЕКОВАС працює митний союз, який покриває близько 400 млн споживачів.

Окрім того, у березні цього року 44 африканських країни підписали Континентальну угоду про вільну торгівлю (Continental Free Trade Area). Гана була серед підписантів, у Нігерії все ще тривають внутрішні консультації.

І Нігерія, і Гана мають портову інфраструктуру.

Тому, Нігерія і Гана при правильному налагодженні поставок, певної переробки чи складанні товарів, можуть стати хабом для українського бізнесу для виходу на ринки інших країн Африки.

Звичайно, потрібно пам‘ятати і враховувати безпекову ситуацію в цих країнах, проблеми з наявними обіговими коштами в іноземній валюті, діючі обмеження і заборони (зокрема, тимчасову заборону в Нігерії на імпорт деяких видів товарів, запроваджених у зв‘язку з проблемами з платіжним балансом), необхідність перевірки потенційних партнерів та випадки шахрайства.

На завершення хочу відзначити, що торгові місії - це дієвий інструмент для виходу українських компаній на експортні ринки. Минулого року 112 українських компаній завдяки торговим місіям відкрили для себе ринки Кенії і Танзанії, Ізраїлю, Швеції, Німеччини, Канади (двічі), Індії, Нідерландів та Китаю (участь у виставці FHC China 2017). Цього року плануємо ще багато торгових місій до "країн у фокусі" для нашого експорту. Тому слідкуйте за новинами.

Працюємо далі для зростання нашого експорту, бо експорт якісно змінює країну.

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

kolonka@nv.ua