Чим цікаві ринки Нігерії та Гани

10 квітня 2018, 09:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ось і завершилась перша українська торгова місія до Нігерії та Гани для того, щоб відкрити для українського бізнесу більше можливостей на нових ринках.

П’ять днів для двох країн і трьох міст: Аккри, Лагосу та Абуджі. Бізнес-форуми, зустрічі із потенційними партнерами, B2B для українських компаній, які беруть участь у місії. Окремо, важливі урядові зустрічі, адже участь держави в бізнес-середовищі в цих країнах має не останнє значення. Зустріч з Віце-Президентом Нігерії, Міністрами і все це для того, щоб відкрити ринки Африки українським експортерам.

Відео дня

Підбивати проміжні підсумки торговельної місії будемо пізніше, бо результати місій можна побачити не одразу - до підписаних контрактів та здійснених перших поставок на експортний ринок може пройти не один місяць.

Проте, хотіла б вже зараз поділитись, чому українському експортеру варто звернути увагу на ринок Нігерії і Гани. Нігерія - ринок у фокусі для нашого експорту згідно з Експортною стратегією України.

Довідково: Торгова місія організована міністерством економічного розвитку і торгівлі України, офісом з просування експорту, торгово-промисловою палатою України за підтримки міністерства закордонних справ України.

Чому Нігерія?

 1. Нігерія – це близько 190 млн населення (за останніми оцінками) з високими темпами зростання. Це 22-а економіка світу за розміром ВВП. Крім того, Нігерія займає 14-те місце за середнім розміром абсолютного зростання економіки.
 2. За підсумками 2017 року експорт українських товарів до Нігерії склав $94,7 млн, послуг – $10,4 млн.
 3. Нігерія входить в топ-10 країн світу по споживанню харчових продуктів. Тому це перспективний ринок для експорту продуктів сектору харчової та переробної промисловості.
 4. До топ-10 товарів з найбільшим потенціалом для експорту в Нігерію можна віднести машинобудування (включаючи електричну апаратуру), товари легкої промисловості, папір, меблі, промислові корми для тварин, кондитерські вироби та фармацевтичну продукцію. А ще є ринок інжинірингових послуг, послуг в сфері модернізації виробництв, будівельних послуг, послуг в сфері IКT, освітніх послуг.
 5. В Україні навчалась і навчається велика кількість студентів з Нігерії, тому Україну добре знають. Зокрема, зараз в Україні навчається понад 4 тис. нігерійських студентів.

Чому Гана?

 1. Гана – це близько 30 млн населення.
 2. Це менша економіка, проте, з досить високими темпами зростання. Річний темп зростання ВВП в Гані в середньому становив 6,8% з 2000 до 2017 року.
 3. Це країна з відносно низькою кількістю політичних бар'єрів, хорошим бізнес-кліматом та меншими безпековими загрозами у порівнянні з іншими країнами регіону. І саме тому, Гану досить часто розглядають як хаб для виходу на ринки країн Західної Африки.
 4. За підсумками 2017 року експорт українських товарів до Гани - $61,4 млн і зріс в 2,4 рази. Експорт послуг до цієї країни склав $4 млн.
 5. Гана в рік імпортує лише товарів на $19 млрд. Гана імпортує велику кількість готової продукції в харчовому, аграрному і промисловому секторах.
 6. Серед топ-10 українських товарів, що мають найбільший потенціал для експорту до Гани - металургія, продукція тваринництва, машинобудування (двигуни та насоси, електричне обладнання, обладнання для переробки), продукція для автомобільної сфери, алкогольні та безалкогольні напої, фармацевтична продукція.

ЕКОВАС і Континентальна угода про вільну торгівлю

І Нігерія, і Гана є частиною Економічного співтовариства країн Західної Африки (ЕКОВАС) – регіонального союзу, який об‘єднує 15 країн. В рамках ЕКОВАС працює митний союз, який покриває близько 400 млн споживачів.

Окрім того, у березні цього року 44 африканських країни підписали Континентальну угоду про вільну торгівлю (Continental Free Trade Area). Гана була серед підписантів, у Нігерії все ще тривають внутрішні консультації.

І Нігерія, і Гана мають портову інфраструктуру.

Тому, Нігерія і Гана при правильному налагодженні поставок, певної переробки чи складанні товарів, можуть стати хабом для українського бізнесу для виходу на ринки інших країн Африки.

Звичайно, потрібно пам‘ятати і враховувати безпекову ситуацію в цих країнах, проблеми з наявними обіговими коштами в іноземній валюті, діючі обмеження і заборони (зокрема, тимчасову заборону в Нігерії на імпорт деяких видів товарів, запроваджених у зв‘язку з проблемами з платіжним балансом), необхідність перевірки потенційних партнерів та випадки шахрайства.

На завершення хочу відзначити, що торгові місії - це дієвий інструмент для виходу українських компаній на експортні ринки. Минулого року 112 українських компаній завдяки торговим місіям відкрили для себе ринки Кенії і Танзанії, Ізраїлю, Швеції, Німеччини, Канади (двічі), Індії, Нідерландів та Китаю (участь у виставці FHC China 2017). Цього року плануємо ще багато торгових місій до "країн у фокусі" для нашого експорту. Тому слідкуйте за новинами.

Працюємо далі для зростання нашого експорту, бо експорт якісно змінює країну.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X