Чим потішив і здивував минулий тиждень

16 лютого 2018, 19:00

На скільки вистачить статків Ахметова, чому Україна нещасна і скільки грошей потрібно для щастя.

Минулий тиждень, крім як зміцненням гривні і здешевленням бензину, особливо не потішив, а ось дивовних новин було вдосталь.

Агентство Bloomberg склало "індекс Робін Гуда", відповідно до якого визначило, скільки зможе протриматися держава, якщо її витрати буде оплачувати найбагатша людина країни. Статки найбагатшої людини в Україні – Ріната Ахметова ($4,7 млрд) ми зможемо прогуляти трохи більше, ніж за місяць – за 36 днів. За підрахунками МВФ, Україна витрачає в день $132 млн. А ось якщо вмовимо оплачувати наші рахунки засновника Bloomberg – американця Майкла Блумберга ($45,6 млрд), то протягнемо практично рік. Тож маємо два виходи – "ростити" Ахметова або імпортувати Блумберга. Самим американцям пощастило менше. Якщо США утримуватиме найбагатша людина країни та світу Джефф Безос ($100 млрд), то грошей їм вистачить всього на 5 днів.

Відео дня

Незважаючи на те, що наші багатії крутіші за американських у сфері забезпечення життєдіяльності країни проживання, Україна все одно перебуває в топі найнещасніших країн світу. А США ні. Згідно з рейтингом все того самого агентства Bloomberg, у рейтингу нещасних Україна посідає сьому сходинку. Bloomberg's Misery Index розраховується на основі прогнозів щодо інфляції та безробіття для 66 країн. Хороша новина – в рейтингу ми опустилися за рік на дві позиції з п'ятого місця, а значить стали трохи щасливішими. Найщасливішою країною став Таїланд – там тепло й море. А найнещаснішою четвертий рік поспіль лишається Венесуела.

І про щастя, яке не в грошах, а, як кажуть, в їх кількості. Згідно з дослідженням американського психологічного журналу Nature Human Behavior, середньостатистичному землянинові для щастя потрібно всього $95 тис. на рік. При цьому чоловікам досить бути щасливими при доході $90 тис. на рік, а щастя дам починається від $100 тис. Це, правда, якщо у вас дітей немає. Сім'ї з дітьми вимагають набагато більше грошей для щастя. Хороша новина, що Україна розташована в Східній Європі, а значить для повного щастя необхідно всього $45 тис. на рік або близько 100 000 гривень на місяць. Щасливих людей в Україні, схоже, поки що не так багато. Середня зарплата в Україні становить 8 777 гривень, а в 2018 уряд планує її дотягнути до 10 000 гривень.

Україна – експортна держава і експорт з нашої країни більш ніж різноманітний. Ось, наприклад, експорт комах за три квартали минулого року зріс на 48% до 73 тонн на загальну суму $307 тис. В основному, експортували бджіл, павуків і мотиль. У 2018 вже Канада готова збільшити поставки українських бджіл, щоб поповнити зникаючу у себе популяцію. А ось до Росії ми експортуємо, в основному, "бойових" кліщів. Половину від загального експорту цих комах ($650 тис.). Кліщі пройшли повну бойову підготовку в тренувальних таборах і досконало володіють вогнепальною зброєю та навичками тактичного ближнього бою. Жартую. "Бойові" кліщі захищають культурні рослини від певних шкідників. Їх запускають у теплицю з сільськогосподарськими рослинами для знищення шкідливих комах. Нам би ще експорт тарганів налагодити. Особливо тих, які в головах у деяких чиновників і депутатів оселилися.

Колись Нікопольський завод феросплавів випускав жіночі колготки "Ніка". Кажуть, хороші були. Останнім часом, тенденція повернулася. Компанії в Україні намагаються освоювати нові, не властиві для себе ніші бізнесу. "Нафтогаз" ліцензію на постачання електроенергії отримує, "Укрпошта" – на постачання газу, мобільні оператори хочуть займатися фінпослугами, а оператори АЗС – відкривати мережі супермаркетів. "Укрспирт" теж вирішив не залишатися осторонь і налагодити на простоюваних у Львівській області спиртзаводах виробництво парфумерії. Я вже бачу лінійку – чоловічий одеколон "Медовий з перцем" і жіноча серія "На коньяку". Рекламним обличчям кампанії міг би стати Ален Делон – "Ален Делон п'є одеколон, тільки виробництва "Укрспирт"!". А глава українського представництва Google Дмитро Шоломко взагалі вирішив порушити вікову домовленість між IT-індустрією та пивною промисловістю – пивовари не лізуть в розробку ПЗ, а IT-шники не варять пиво. Шоломко інвестував у невеликий пивний заводик, який варитиме пиво Rebrew. Чекаю на симетричну реакцію від опонентів – пошуковик "Оболонь" чи сайт знайомств "Бердичівське".

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X