Чим потішив і здивував минулий тиждень

12 січня 2018, 17:30

Приватбанк з головою, Ахметов піднявся в рейтингу мільярдерів і Ryanair знову прилетів.

Приватбанк нарешті отримав главу. Наглядова рада банку призначила уродженця Чехії Петера Крумханзла на посаду голови правління, і подала документи в Національний банк на його затвердження. Петер уже працював в Україні на посаді члена правління в Райффайзенбанк Аваль. Подивимося, як він буде справлятися з потоком позовів через націоналізацію Приватбанку. На цьому кадрові зміни в органах управління держбанків можуть не закінчитися. Антимонопольний комітет видав рекомендацію Мінфіну, що наявність у наглядових радах держбанків одних і тих же представників держави може спотворювати конкуренцію на ринку банківських послуг, і таку ситуацію слід виправити. АМКУ зазначає, що в даний час у кожному з чотирьох держбанків – Приватбанку, Ощадбанку, Укрексімбанку та Укргазбанку – є члени наглядових рад трьох інших держбанків. Крім того глава наглядової ради Ощадбанку є також головою наглядової ради Укрексімбанку. На виправлення ситуації АМКУ дає місяць. Подивимося.

Відео дня

Український олігарх Рінат Ахметов піднявся з 439 на 393 місце в рейтингу топ-500 мільярдерів світу Bloomberg Billionaires Index зі статком $4,98 млрд. Найбагатший українець самотній на своєму фінансовому Олімпі. Більше громадян України у рейтингу немає. Практично відразу після цього Мінфін взявся за найбагатших громадян цієї країни. Відомство пропонує вважати фізичними особами з високими доходами кінцевих бенефіціарів великих платників податків, а також зобов'язати їх подавати щорічну податкову декларацію і встановити підвищену відповідальність у разі порушень. Загалом, багаті теж плачуть.

На цьому неприємності у найбагатшої людини України не скінчилися. Майно Ріната Ахметова ще раз заарештували. У Нідерландах суд видав тимчасовий наказ про заморожування заснованих у Нідерландах компаній бізнес-групи СКМ, власником якої є Рінат Ахметов. Рішення суду пов'язане з тривалим судовим процесом про суму 820 мільйонів доларів. Серед них – найбільша українська сталеливарна Metinvest і найбільша приватна енергетична компанія DTEK. Наприкінці минулого року Окружний суд Нікосії зробив те ж саме. А до цього лондонський арбітраж зобов'язав СКМ доплатити $760 млн Raga Establishment за "Укртелеком". У приватизації телеком-гіганта взагалі розкрилися купа заплутаних подробиць. Власне, СКМ уже третій покупець "Укртелекому" після приватизації. В історії замішані і Віктор Янукович, і Сергій Льовочкін, і Сергій Арбузов, і Дмитро Фірташ, і Валерій Хорошковський. Якщо коротко, то структури близькі до Фірташа хочуть від СКМ доплати $800 млн за "Укртелеком", а СКМ хоче розірвати угоду. Суди поки не на стороні Ахметова. На цьому тлі виглядає дивною швидка кампанія з націоналізації "Укртелекому" в Україні. Фінал близько.

Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив про завершальний етап переговорів з ірландським лоукостером Ryanair. Сподіваюся, вже про найзавершальніший із завершальних. За словами міністра, лоукостер зайде в Україну в січні, ну максимум в лютому. Мені ця історія перипетію з безвізом нагадує. Деталей поки немає. Ryanair вже ганяли з Борисполя в Гостомель і назад. Зі Львовом лоукостер сам попрощався. Сподіваємося на краще. Все-таки прихід Ryanair міністр в 2018 гарантував на 200%.

Нафтопродукти продовжують дорожчати слідом за доларом. За початок року бензин і дизпаливо на деяких АЗС подорожчали до 50 коп/л. На 12 січня в середньому: А-95 і А-95+ коштують 28,60 грн/л і 29,98 грн/л відповідно, а ДП – 26,4 грн/л. Загалом, рівнятися треба на те, що літр бензину коштуватиме 1 долар або більше. Відкату назад через негативні очікування щодо курсу навряд чи варто очікувати.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X