Чим порадував і здивував поточний тиждень

25 січня 2019, 18:06

Мінфін хоче грошей міст, ЗВТ з Ізраїлем і аграрні рекорди

В 2019 ДФС продовжить боротьбу з неофіційними працевлаштуванням. Зайдуть з боку працівників. Передаватимуть дані Мінсоцполітики, яке стане їх враховувати при оформленні субсидій. Крім цього візьмуться спільно відловлювати «нелегалів». Перевірки торкнуться, насамперед, сфери обслуговування. Податкова похвалилася, що в 2018 детінізація ринку праці принесла держбюджету 1,3 млрд гривень, а 2,9 млн працівників після перевірок почали працювати легально. От люблять у нас за «дріб’язком» ганятися і закривати очі на великі махінації.

Відео дня

Україна і Швейцарія підписали протокол про уникнення подвійного оподаткування стосовно податків на доходи і капітал. Але це не головне. Головне, що країни скасували нульове оподаткування відсотків і роялті, збільшивши ставку податку на них з 0 до 5%. Великі холдинги навряд чи відразу побіжать міняти юрисдикцію материнських компаній. А ось інші будуть шукати альтернативу, яких в нашому прозорому світі стає все менше і менше.

Україна й Ізраїль підписали Угоду про зону вільної торгівлі. Президент Петро Порошенко чомусь сказав, що цю угоду готували 50 років. Помилився, напевно. Підписували з помпою і телетрансляцією. В принципі, це добре. Ізраїль багатий ринок. Було б що продавати. Угода про ЗВТ з Ізраїлем дозволить українським експортерам безмитно експортувати близько 80% українських промислових товарів. Українська сторона, в свою чергу, скасовує близько 70% ввізних мит на ізраїльську промислову продукцію.

Мінфін вирішив провести «продрозкладку» по місцевим бюджетам і заборонив містам розміщувати тимчасово вільні кошти загального фонду на депозитних рахунках. А ось можливість вкладати в ОВДП залишив. Міста обурюються, звикли на відсотки жити. Плюс невдобняк у держбанків, вони позбавляються пасивів. Заборона діє до кінця 2019, поки вибори не пройдуть.

Несподівано. Мінекономрозвитку пропонує президенту України застосувати право вето до закону, яким продовжується заборона продажу сільськогосподарських земель до 1 січня 2020. МЕРТ вказує на те, що відсутність ринку землі спонукає фермерів інвестувати у вирощування переважно однорічних культур – соняшнику або ріпаку, які найбільш виснажують землю. Ось навіть не знаю, як себе президент поведе.

За 10 місяців 2018 року Україна експортувала 24,4 тисячі тонн вершкового масла, увійшовши в Топ-5 світових експортерів. Основні імпортери українського вершкового масла – Марокко і Нідерланди (читай країни Африки). Український аграрний експорт взагалі б'є рекорди. У 2018 аграрний експорт зріс більш ніж на $880 млн у порівнянні з 2017 і досяг нового рекорду – $18,8 млрд. Левову частку експорту традиційно формували зернові культури (38,4%), масло (23,3%) і насіння олійних культур ( 10,2%).

Мережу Космо остаточно роздерибанили. Аптечну частина у інвестиційного фонду СігмаБлейзер купила мережа аптек TAS Сергія Тігіпка. На сьогодні мережа аптек ТАS налічує 114 аптеки, 71 з яких розташовані в Києві. До них додасться ще 28 аптек Космо. На косметичну частину (110 магазинів) претендує дніпропетровська компанія Стиль Д (мережа косметичних магазинів Prostor – 350 магазинів). У разі закриття угоди Prostor вийде за величиною на друге місце після лідера ринку Eva (750 магазинів).

Власнику Миронівського хлібопродукту Юрію Косюку безбожно щастить. То половина держдотацій на агросектор перепаде. Тепер ЄБРР розглядає можливість дати МХП 100 млн євро на придбання словенської компанії Perutnina Ptuj, угоду про придбання якої МХП підписав в листопаді 2018. Фінансування можуть дати вже в березні 2019. У разі придбання, МХП обіцяє вкласти в словенську компанію ще 200 млн євро.

Укравтодору набридло латати дороги, які розбивають щороку перевантажені фури і він ініціював впровадження в Україні європейських стандартів габаритно-вагових параметрів транспортних засобів. Зараз вітчизняні правила дорожнього руху допускають максимальну фактичну масу автомобіля в розмірі 40 тонн, а для контейнеровозів – 44 тонни. З масою 40 тонн в Європі можуть рухатися тільки вантажні автомобілі з 4-6 осями, тоді ж як для найбільш поширених в Україні 2-вісних і 3-вісних вантажівок такі параметри встановлені на рівні 18-24 тонн.

Національний банк у 2019 планує викарбувати по 100 млн штук монет номіналом 5 і 10 гривень. Правда, вводити в обіг десятигривневі монети не буде, а доля п'ятигривневої монети ще буде вирішуватися. І це добре. Значить великої інфляції НБУ в цьому році не планує. У 2018 Нацбанк викарбував 140 млн монет по 1 гривні і 145 млн – по 2 гривні. В 2019 планує дочеканіть по 80 млн монет кожного номіналу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X