Чим порадував і здивував минулий тиждень

12 жовтня 2018, 19:00

Альтернативний Нафтогаз, СБУ знайшло в країні фондовий рынок і де в Україні вести бізнес добре.

Не києм, то палицею. Нафтогаз надіслав Газпрому заяву про зарахування переплат за транзит газу в рахунок погашення пені, яка нараховується на заборгованість російського монополіста згідно з арбітражними рішеннями від 28 лютого за транзитним контрактом. Відмовляючись виконувати рішення Стокгольмського арбітражу, Газпром у 2018 році продовжує платити за транзит велику ціну, ніж виставляє Нафтогаз, який розраховує тариф відповідно до рішення арбітражу. Тому НАК зарахував понад $9 млн переплати за послуги транзиту, надані в серпні, як платіж у виконання арбітражного рішення. Загальний борг Газпрому в $2,5 млрд таким чином можна буде погасити за 23 роки, якщо обсяги транзиту не впадуть. А поки Нафтогаз готується до скорочення доходів від перекачування газу. Компанія вважає перспективним інвестиційним напрямом розвиток поновлюваних джерел енергії. Залучення коштів у такі проекти компанія активно обговорює з можливими міжнародними партнерами. Поки Нафтогаз запускає невеликі сонячні електростанції на базі Укртрансгазу – поруч з газотранспортною системою. Правда, в такому разі, компанію доведеться перейменувати. Наприклад, у Сонцевітр або Вітросонць.

Відео дня

Цікавиться альтернативною енергетикою не тільки НАК. Енергохолдинг ДТЕК почав будівництво Нікопольської сонячної електростанції (СЕС, Дніпропетровська область) і Приморської вітряної електростанції (ВЕС, Запорізька область). Розмір інвестицій у будівництво Нікопольської СЕС становитиме €230 млн, Приморської ВЕС – €150 млн. Запустити їх планують на початку 2019 року. Альтернативна енергетика стає дедалі популярнішою через тарифи, за якими її електрику викуповує Енергоринок. Ніякий Роттердам+ не зрівняється. Тільки в липні-вересні 2018 року введено в експлуатацію нові генеруючі об'єкти на поновлюваних джерелах енергії загальною встановленою потужністю 160,1 МВт, що в 2,4 раза перевищує показник за аналогічний період 2017 року. А тут ще президент нещодавно спростив законодавство з будівництва об'єктів альтернативної енергетики.

СБУ розійшлася напередодні розставання з економічними розслідуваннями. Спецслужба знайшла в Україні фондовий ринок (!). Всі думали, що його немає, а він є. СБУ провела обшуки у торговців цінними паперами та фондових бірж, підозрюючи їх у шахрайських операціях на 100 млн гривень. Загалом "попали" 10 учасників фондового ринку: Українська біржа, Фондова біржа ПФТС, Універ Капітал, КУА Універ Менеджмент, I-Інвест, Майстер Брок, Навігатор-Інвест, АРТ Капітал, Опексір Лімітед, Крінкліф Ентерпрайзис Лімітед. СБУ вважає, що вони шахраювали з ОВДП, легалізуючи доходи фізосіб. Загалом, продовжуємо підвищувати інвестиційну привабливість країни.

Міжнародний валютний фонд наробив прогнозів щодо майбутнього України. За його даними, середньорічний курс гривні за підсумками 2018 року становитиме 27,07 грн/$, у 2019 році – 28,65 грн/$, а у 2020-му – 29,92 грн/$. Кабмін більш песимістичний, у нього 29,4 грн/$вже наступного року. А бізнес той взагалі 30 грн/$на 2019 рік закладає. Водночас, МВФ знизив оцінку зростання ВВП України в 2019 році з 3,3% до 2,7%. Також МВФ погіршив прогноз зростання на 2020 рік з 4% до 3,4%, але поліпшив до кінця поточного року – з 3,2% до 3,5%. Краще йдуть справи з держборгом. МВФ прогнозує зниження рівня сукупного державного і гарантованого боргу України до 53% ВВП до кінця 2023 року. За розрахунками фонду, у 2018 році держборг країни становитиме 70,5% ВВП, у 2019 році – 68,8% ВВП, у 2020-му – 64,4% ВВП, в 2021-му – 60,4% ВВП, у 2022-му – 56,4%. Залишилося тільки пережити ці 5 років, з яких на найближчі 2 роки припадають пікові виплати. Зважаючи на оптимістичність прогнозів, гроші МВФ нам все-таки дасть.

В Україні визначили найкращі регіони для ведення бізнесу. Згідно з дослідженням Офісу ефективного регулювання (BRDO) і Союзу українських підприємців (СУП), Вінницька та Івано-Франківська області визнані найбільш комфортними для ведення бізнесу в країні. Оцінювалися 6 напрямів взаємодії бізнесу з владою: створення підприємства, сплата місцевих податків, отримання дозволів на будівництво, оформлення земельної ділянки під об'єкт нерухомості, приєднання до електромереж, якість електронних сервісів. Вінницька область набрала 334 бали, з невеликим відривом від неї Івано-Франківська – 332 бали. Третє місце дісталося Житомирщині – 313 балів. Максимальний бал, який могли отримати регіони, – 600. Шкода, в релізі немає найкошмарнішої області в Україні для ведення бізнесу. Підозрюю, що це Київ.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов відкрив страшну таємницю, чому в Україні досі немає PayPal. Виявляється, річ не в тому, що у нас поганий уряд і бізнес-клімат. Просто PayPal не хоче. "Справа не в тобі, справа в мені, як іноді кажуть дівчата, тільки навпаки", - сказав головний хіпстер українського Кабміну.

Показати ще новини
Радіо NV
X