Чим порадував і здивував минулий тиждень

5 жовтня 2018, 21:02

Провал "великої приватизації", "єдине вікно" на митниці та зростання альтернативної енергетики.

Кабінет міністрів схвалив стартову ціну продажу 78,3% акцій енергогенеруючої компанії Центренерго. Вона становитиме майже 6 млрд гривень. Прибуток компанії в 2017-му – 1,9 млрд гривень. Тепер найголовніше продати. А то якось процес з 2015-го зволікається. Найбільш вірогідний покупець на це добро – енергетичний холдинг ДТЕК олігарха Ріната Ахметова прийняв рішення не брати участі в приватизації Центренерго. Та й загалом, за словами глави компанії Максима Тимченка, ДТЕК чекає приходу в енергетику великих іноземних інвесторів. Ось, щось видається мені, джентльмени, що продаж Центренерго не відбудеться. ДТЕК почекає, доки продаватимуть дешевше 6 млрд гривень. Та й розанонсована "велика приватизація" цьго року теж не відбудеться. Це вже навіть ФДМ визнав. В.о. голови Фонду держмайна Віталій Трубаров заявив, що конкурси з продажу держпідприємств відбудуться вже в 2019 році. Ось якраз у рік двох виборів, коли невідомо, хто прийде до влади в нашій країні, інвестори вишикуються в чергу за держкомпаніями. Друге питання, а чим замінити 23 млрд гривень від приватизації, закладені в бюджет цьогоріч. Це ніби півтраншу МВФ.

Відео дня

Зі слів прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, конкурс на вакантне місце голови ДФС оголосять одразу після закінчення перемовин з МВФ. Або 2 конкурси. Тому що перемовини, до пакета яких входить реформування податкової, можуть закінчиться поділом ДФС і митниці. А поки цього не сталося, в Україні запрацювало "єдине вікно" на митниці. Держоргани, що видали дозвільні документи на митне оформлення, відтепер зобов'язані подати їх в електронному вигляді до державної інформаційної системи "Єдине вікно міжнародної торгівлі". Таким чином, на митниці залишаться тільки митники і прикордонники. Вони заздалегідь оглядатимуть товари і протягом двох годин вирішуватимуть, пропустити їх або викликати профільних експертів. У разі виклику експерти мають прибути негайно і також протягом двох годин щось вирішити. Так, ніби викладено все дотепно, а тепер потрібно переконатися, як на практиці спрацює такий алгоритм. Відверто кажучи, усю систему змінювати потрібно.

Голова Комітету Верховної Ради з питань бюджету Андрій Павелко прогнозує, що парламент розгляне законопроект про держбюджет на 2019 рік у першому читанні 18 або 19 жовтня. А це означає, що уряду Гройсмана доведеться вкотре продовжувати спецзобов'язання для Нафтогазу щодо постачання газу населенню за колишніми цінами. Нинішній "мораторій на підвищення" діє якраз до 18 жовтня. Вважаю, що продовжать до кінця місяця. Рішення прийматиметься синхронно з прийняттям бюджету, яке швидким зазвичай не буває. Найбільш оптимістичний з держорганів щодо цього питання – НБУ. У Нацбанку вважають, що перемовини з фондом завершаться "якнайшвидше".

В Україні в липні-вересні 2018 р. введено в експлуатацію нові генеруючі об'єкти на відновлювальних джерелах енергії загальною встановленою потужністю 160,1 МВт, що в 2,4 раза перевищує показник за аналогічний період 2017 р. Президент Петро Порошенко вирішив ще додати темпів розвитку цієї галузі і підписав закон, що спрощує будівництво об'єктів відновлювальної енергії, зокрема вітряної. Єдиний, хто був проти, – це СБУ. "Конторські" навіть написали листа до Міненерго, в якому поскаржились на Укренерго, яке, на думку лицарів плаща і кинджала, видало забагато дозволів на об'єкти альтернативної енергетики, що підриває енергобезпеку країни. Тож, певно, варто чекати маски-шоу на сонячних і вітряних електростанціях.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Київський метрополітен, який винен Укррослізингу "як земля колгоспу" за вагони, вирішив заробити на сувенірах. Наразі є п'ять видів сувенірної продукції: брелок у формі жетона метро (30 гривень), магніт у формі жетона, магніт із зображенням станції "Золоті ворота" (обидва по 30 гривень), чашка (105 гривень) і футболка (360 гривень) з написом "Не притулятися". Придбати сувеніри можна в музеї метрополітену на станції метро "Політехнічний інститут", заздалегідь домовившись про час відвідування. Ех, не дотягує метро до сучасних реалій. Де інтернет-магазин і доставка по місту? Де мережу точок продажу "сувенирки" в касах? Я б особисто до сувенірного ряду ще й скарбничку у вигляді турнікета додав.

Показати ще новини
Радіо NV
X