Чим порадував і здивував минулий тиждень

30 березня 2018, 19:00

Принизливий прогноз Fitch, в Україні почало працювати 4G і безпілотний Lanos.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch видало заряд обережного оптимізму з приводу майбутнього української економіки. Fitch очікує зростання ВВП України на 3,2-3,7% в 2018-2019 роках. Це вже краще, ніж 2% в останні 2 роки, але гірше, ніж середнє зростання в 4,5% по ринках, що розвиваються, до яких належить Україна. Деякі навіть вважають такий прогноз принизливим. Обережність Fitch легко з'ясовна. До традиційних українських ризиків – корупції та відсутності реформ, тепер додався ще один – вибори. І, можливо, не одні. Експерти наполягають на тому, що Україні для виходу з тривалої стагнації необхідно мінімум 5-7% зростання ВВП на рік. Уряд теж про це заявляє, але, схоже, не знає за рахунок чого домогтися ривка.

Відео дня

Україна нарешті приєдналася до країн, абоненти яких користуються мобільним зв'язком четвертого покоління. У п'ятницю 4G з'явився в Києві і великих містах країни. Мережу четвертого покоління запустили Vodafone Україна, lifecell. Київстар пообіцяв підтягнутися до 10 квітня. Тепер передача даних мобільними мережами вийшла на новий рівень. Як говорив на тендері з частот LTE президент Петро Порошенко: "Це як з дрезини пересісти на сучасний швидкісний експрес". Найбільша перевага нового для України стандарту – підвищення швидкості передачі даних і збільшення кількості одночасних з'єднань. Швидкість завантаження інформації зросте в 3,5 разу, до 150 Мбіт/с, вивантаження – в 6,5 разу – до 72 Мбіт/с, а кількість одночасних з'єднань збільшиться в десять разів. Державі зв'язок четвертого покоління дає шанс подолати цифрову нерівність і донести високошвидкісний інтернет до найбільш важкодоступних місць. Крім цього, за оцінками допитливих фахівців Світового банку збільшення проникнення високошвидкісного інтернету на 10% веде до зростання ВВП на 1,38%.

Мін'юст готується заарештовувати активи Газпрому за кордоном, в забезпечення суми боргу в 2,6 млрд доларів, який росіяни поки що не поспішають виплачувати Нафтогазу за рішенням Стокгольмського арбітражу. Деталей міністерство не розкриває і зазначає, що це буде для Газпрому сюрпризом. В Україні на 100 млн гривень майна Газпрому вже назаарештовували. Російський монополіст, в свою чергу, подав апеляцію до Верховного суду Швеції на рішення Стокгольмського арбітражу. Будуть платити чи ні, поки що офіційно не говорять. Єдине, що прозвучало чітко: в звітності ці цифри будуть відображені. Не платити все-таки небезпечно. Кожен день нараховується по 0,5 млн доларів пені. Та й активи Газпрому за кордоном цілком можуть піти на сплату боргу і росіяни нічого з цим зробити не зможуть.

Російським держбанкам не дають спокійно залишити територію України. НБУ в черговий раз не погодив угоду і відмовив у купівлі Сбербанку Росії в Україні білоруському Парітетбанку через невідповідність заявника вимогам законодавства України. Без деталей. Поки що покупців немає. Якщо екс-голова СБУ Валерій Хорошковський, який взимку цікавився угодою, не передумає. ВТБ щастить ще менше. В принципі, банк уже змирився з тим, що українську "дочку" доведеться просто закрити.

А в Запоріжжі тестували перший безпілотний Lanos. Ось наша відповідь Ілону Маску. Тестував, як не дивно, не ЗАЗ, а запорізька компанія "Інфоком ЛТД", яка і розробила безпілотник. Це поки що єдиний відомий український автомобіль на самокеруванні. Робота над ним велася з 2015 року. Поки що автомобіль тестують, за рухом стежить оператор, який готовий взяти керування на себе. В принципі, в Україні, згідно з ПДР, автомобілі самі, без водія, їздити не можуть. Тож хтось сидіти в безпілотнику зобов'язаний. З іншого боку, це ж супроводжуючий поки їздить, може штучний інтелект поганому навчити: слухати шансон, перебудовуватися через 2 смуги і "поворотники" не включати. А взагалі рано ЗАЗ зупинив виробництво Lanos. Перспективна модель.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X