Чим порадував і здивував попередній тиждень

20 жовтня 2017, 17:00
Націоналізація Укртелекому, провал переговорів з МВФ і тендер на 4G

1 Господарський суд Києва скасував результати приватизації Укртелекому та зобов'язав Укрексімбанк списати з рахунку "дочки" СКМ – ЕСУ – вартість купленого пакету акцій. А також стягнув з товариства пеню в розмірі понад 2,1 млрд грн за неналежне виконання договору купівлі-продажу пакета акцій. ЕСУ вже заявило, що буде оскаржувати це рішення в Апеляційному суді.

Відео дня

Напередодні анонсованої великої приватизації, націоналізація виглядає дещо дивно. Тільки, якщо на Укртелеком не претендує хтось іще.

А паралельно з історією націоналізації Укртелекому в ЗМІ з'явилася інформація про можливу купівлю екс-главою Адміністрації президента Борисом Ложкіним основного конкурента Укртелекому на ринку передачі даних – компанії Воля.

Крім Волі інвесткомпанія Ложкіна націлилася ще на Фрегат, Тріолан, Фрінет, Тенет. Це вже буде глобальна мережа. А якщо туди ще й Укртелеком додати.

2 Ще одному другові президента і теж екс-керівнику АП Юрію Косюку сильно не сподобалася норма, яку Мінагрополітики заклав у держбюджет-2018. Максимум 150 млн грн держдотацій сільгоспвиробникам "на ніс".

Цього року власник Миронівського хлібопродукту вибрав майже половину виділених на дотації сільгоспвиробникам грошей – 809 млн грн із загальних 1,91 млрд. А наступного року на кону вже 6,3 млрд грн.

Ряд депутатів, серед яких екс-голова асоціації Союзу птахівників України (яка фінансується МХП) Олександр Бакуменко та екс-директор департаменту виробництва продукції рослинництва і тваринництва МХП Микола Кучер запропонували цю норму вилучити.

Також під відповідною поправкою підписався позаштатний радник Петра Порошенка – Олександр Домбровський. Бюджетний комітет парламенту підтримав. Гроші Косюку дуже потрібні, особливо, з урахуванням експансії, яку почав МХП за кордоном.

3 Про валютні надходження. Україна таки провалила переговори з МВФ. Тож траншів цього року більше не буде.

МВФ наполягає на підвищенні тарифів на газ для населення на 17%. Кабмін проти, тому що вибори, а населення зле ще з останнього підвищення. Загалом, "жити" міністру фінансів Олександру Данилюку залишилося до прийняття бюджету на 2018.

Підвищення цін на газ, швидше за все, відкладуть на закінчення поточного опалювального сезону. Тому що без грошей МВФ все-таки важкувато буде за зовнішніми боргами розраховуватися. У 2018 потрібно заплатити $3,2 млрд тільки з рахунків Кабміну – всього $4 млрд.

Ще один мінус "заморожування" програми – без неї інші зовнішні кредитори гроші дають неохоче. Для такої непередбачуваної і досить бідної корупційної держави як Україна, МВФ все-таки є індикатором, що якісь справи з владою мати можна.

4 Як я і прогнозував, тарифи Укрзалізниці на вантажоперевезення підняли на компромісні 15%. Бізнес хотів ще вдвічі менше, але те, що вийшло, все одно краще попереднього бажання УЗ. З жовтня на 22,5% хотіли підняти.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Тепер головне, щоб ці гроші на новий рухомий склад і ремонт шляхів пішли, а не як завжди. Цього разу профільні асоціації будуть пильніше стежити. В тарифні війни в жовтні вплуталися і Американська торгова палата, і Європейська бізнес асоціація і навіть Федерація роботодавців України.

5 Національна комісія з питань зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), на початку листопада 2017 оголосить тендер з отримання ліцензій на надання послуг зв'язку стандарту 4G в діапазоні 2600 МГц. При цьому, будуть паралельно готувати цікавіший тендер на частоти 1800 МГц.

З мобільним інтернетом, принаймні у великих містах, стане краще. Швидкість передачі даних в мережах четвертого покоління на порядок вища, ніж у 3G – 25 Мбіт/с. Відео буде літати.

Хотілося б, аби при цьому оператори не забували і про розвиток мереж 3G. А то з щільністю покриття мережею третього покоління по країні не все ідеально. Та й в Києві "дірок" у покритті повно.

Радує ще й скорочення розриву в телекомунікаціях з розвиненими країнами. Якщо 3G Україна запустила в 2015 – із запізненням щонайменше на десять років, то відставання з запровадженням 4G вже становитиме сім-вісім років. Гляди й у 2022 тендер на 5G буде, який з 2018 працюватиме в Японії і Південній Кореї.

Показати ще новини
Радіо NV
X