Чим порадував і здивував попередній тиждень

13 жовтня 2017, 18:00
Скандал з Трейд Коммодити, туманна співпраця з МВФ, легалізація біткоіну і "євроблях" 

1 Схемою менше. Сподіваюся, на одну "схему" на українському ринку стане менше. НАБУ затримало заступника міністра оборони Ігоря Павловського за підозрою в корупції. За повідомленнями ЗМІ, в справі про постачання палива фігурує компанія Трейд Коммодіті. Остання за попередні два роки навигравала держтендерів на мільярди гривень.

Відео дня

Схема проста. В системі торгів ProZorro виставити мінімальну ціну і відшити конкурентів. Далі домовитись і за допомогою допугод підвищити ціну, скорупціонувавши держслужбовців. Якщо не вийде, то відмовитися від участі.

До Міноборони Трейд Коммодіті "засвітилася" в тендерах Укрзалізниці, Енергоатома та інших держкомпаній. Навіть МВС заявило, що Трейд Коммодіті намагалася їм паливо постачати, але міністерство не захотіло співпрацювати. Навіть якщо винні не будуть покарані, схему сильно "спалили" і навряд чи будуть продовжувати за нею працювати.

2 Туманна співпраця. Перспективи подальшої співпраці з МВФ, принаймні цього року, залишаються досить туманними. Навіть незважаючи на заяви міністра фінансів Олександра Данилюка про те, що розмови про припинення співпраці з Фондом – це спекуляції.

При цьому, Мінфін і Нацбанк плутаються у свідченнях. Данилюк сподівається, що Україна отримає черговий транш МВФ до кінця 2017-го. І вже зібрався до Вашингтона вибивати гроші, хоча буквально кілька тижнів тому закликав боротися "із залежністю від МВФ". А заступник голови НБУ Катерина Рожкова заявила, що, крім прийняття пенсійної реформи, для отримання траншу МВФ потрібно провести приватизацію і створити Антикорупційний суд.

Оптимізму не додає і відсутність персоналій, з якими МВФ міг би вести переговори. Голову Нацбанку парламент так і не призначив, а кадрові перспективи міністра фінансів викликають питання.

3 Легальний біткоін. П'ять депутатів з НФ і БПП пропонують Верховній Раді легалізувати в Україні криптовалюти і поставити Нацбанк їх регулювати. Передбачається, що держава не буде нести зобов'язань або відшкодовувати вартість криптовалюти в разі її знецінення або втрати з будь-яких інших причин.

НБУ поки сахається від біткоіну, як від чуми, і не визнає його платіжним засобом. Максимум, на що НБУ зважився на даний момент – сказав, що буде орієнтуватися на поведінку європейського центробанку. І це майже добре. У Росії, наприклад, взагалі будуть блокувати доступ до всіх сайтів, пов'язаних з криптовалютами.

А поки різні держави думають, що робити з криптовалютами, біткоін знову б'є рекорди – $5,3 тис. за одиницю.

4 Компромісні 15%. Укрзалізниця вже готова до підвищення тарифів на вантажні перевезення на 15%, замість 22,5%, як планувала.

Проти виступила тільки Федерація роботодавців. Там пропонують підвищити тарифи на вантажоперевезення на 8% в 2017-му і на 9% в 2018-му році. Укрзалізниця поки наполягає на своєму, аргументуючи тим, що і так пішла на компроміс.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Представники держкомпанії пояснюють підвищення тим, що зобов'язані здійснювати соціальні перевезення як вантажів, так і пасажирів собі у збиток. В опонентів Укрзалізниці теж залізні аргументи: тарифи підвищуються, а якість і обсяг перевезень – ні.

Поки питання зі зміною тарифоутворення на залізниці завило, її клієнти нарощують власні автопарки, щоб мінімізувати спілкування з УЗ. Укрзалізниця ж займається "інноваціями".

5 Закон з литовськими номерами. Голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна заявила, що в парламенті вже готовий законопроект "по євробляхерах".

Це добре, що влада зібралася врегулювати проблему незареєстрованих автомобілів. Але поки незрозуміло як. Тексту законопроекту, крім укладачів, ніхто не бачив.

Бентежить і цитата Южаніної: "Я намагаюся зараз зібрати керівників з виконавчої гілки влади і з законодавчої для того, щоб востаннє проговорити концепцію законопроекту, який ми будемо пропонувати. Вона відрізняється від того, про що ми говорили з учасниками акції". Схоже до "євробляхерів" таки будуть застосовувати штрафні санкції. А отже – знову мітинги і політична складова в прийнятті остаточного рішення.

З іншого боку, парламентарії мають намір прийняти тимчасово шкалу акцизу на такому рівні, щоб середньостатистичний громадянин міг собі дозволити ввезти старий автомобіль.

Показати ще новини
Радіо NV
X