Чим порадував і здивував минулий тиждень

6 липня 2018, 19:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нацбанк топить гривню, націоналізація Укртелекому зайшла на друге коло і перспективи податку на виведений капітал.

Національний банк досить сумно дивиться в майбутнє. В НБУ розробили три сценарії щодо курсу гривні до кінця року. За найбыльш оптимістичним сценарієм, коли МВФ виділить до кінця року обіцяні гроші, а світові ціни на метал не будуть падати, забезпечуючи своєчасне надходження в країну валютної виручки, національна валюта буде стабільною і курс гривні на кінець 2018 року складе 26,5 гривень за долар. За среднереальним варіантом (ціни на метал зростають, але МВФ грошей не дає), курс гривні до кінця року опуститься до 31,8 гривень за долар. А ось, якщо все буде зовсім погано, ціни на метал впадуть, а фонд не виділить обіцяне фінансування, то курс впаде до позначки 40,8 гривень за долар. Резервів НБУ не вистачить, щоб стримати падіння. Вони і так зменшуються.

Відео дня

Націоналізація Укртелекому зайшла на друге коло. Верховний суд задовольнив касаційну скаргу ЕСУ (СКМ) на рішення Господарського суду Києва від 19 жовтня і Київського апеляційного госпсуду від 12 грудня 2017 року про розірвання приватизаційного договору купівлі-продажу 92,791% акцій Укртелеком. ВС відправив справу знову до суду першої інстанції. Перспективи її подальшого розгляду будуть повністю залежати від успіхів СКМ Рината Ахметова в судах за кордоном. Компанія не хоче доплачувати Raga Дмитра Фірташа, у якої купила телекомунікаційного гіганта, близько $800 млн. Внутрішньоукраїнські суди використовувалися як додатковий важіль тиску на суд Лондона, який поки прийняв рішення не на користь нинішніх власників Укртелекому. Епопея триває.

Фірташу взагалі щастить останнім часом. "Сірчанокислотний" конфлікт між ним і Миколою Мартиненком з одного боку і металовиробниками на чолі з Ахметовим з іншого, було вирішено не на користь останніх. Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ввела на три роки квотування імпорту сірчаної кислоти і олеуму. Раніше Мінекономіки почало розслідування на вимогу держпідприємств Сумихімпром (менеджмент контролюється Фірташем) і Східний ГЗК (менеджмент під контролем Мартиненка), а також низки дрібніших компаній. Ці підприємства – найбільші постачальники на український ринок сірчаної кислоти, і вони прагнули захистити свої позиції додатковими загороджувальними заходами – митами і квотами. Проти, зрозуміло, були основні споживачі цієї продукції – металурги. Вони стверджували, що виробленої українськими підприємствами сірчаної кислоти недостатньо, а також побоювалися цінової змови після обмеження імпорту. Тепер протягом двох місяців будуть введені обмеження на імпорт сірчаної кислоти. Які – дізнаємося найближчим часом.

Президент Петро Порошенко, після зустрічі з бізнесменами в Києві, вніс до Верховної Ради закон про податок на виведений капітал, який повинен замінити податок на прибуток. Бізнесу це було піднесено як "спільний бій за економічну свободу України". Жест красивий, але вельми даремний. Парламент почне розглядати законопроект тільки тоді, коли будуть знайдені компенсатори втрат бюджету від введення нового податку. А вони оцінюються від 25 до 40 млрд гривень на рік, принаймні, протягом перших трьох років після введення нового податку. Компенсувати втрати бюджету ДФС збирається детінізацією економіки і боротьбою з контрабандою, тобто ніяк. У нас вже з корупцією наборолись на 66 тис. гривень з початку року при мільярдних планах. Під ударом можуть опинитися і платники єдиного податку. Податкова вже давно на них зуб точить. А тут мета благородна – порятунок дохідної частини бюджету. Та й МВФ поки проти цього закону. Так що, якщо розглядати законопроект, найімовірніше, буде вже наступний парламент.

Бізнес в Україні страждає не тільки від корупції, але і від неможливості, в принципі, гарантувати право власності на щось. З 2014 року кількість рейдерських захоплень щорічно зростає. Найбільше відбулося в 2017 – 414. Найменша кількість рейдерських атак було зареєстровано в 2014 – 234. Ну як раз влада змінилася, і почався перерозподіл. Рейдери ледачі якісь: віджимають найбільше в Києві та області. На другому місці – Дніпро, на третьому – Львів. І це ж ще ГПУ не у всіх випадках відкриває провадження за рейдерство. Є ж ще "свої", яких треба прикрити.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X