Чим порадував і здивував минулий тиждень

23 червня 2018, 19:00

Рада взялася за "євробляхи", корупція перемагає тіньову економіку, а Омелян розраховує на Маска.

Не минуло й року, як Антимонопольний комітет закінчив розслідування й оштрафував паливні мережі за "автогазову" кризу кінця літа 2017 року. Тоді ціни зросли в 1,5 рази – з 10,92 грн/літр до 16,17 грн/літр. Сумарна сума штрафу – 41 млн грнивень: група Надія – 11,9 млн грн, WOG – 14,8 млн грн, ОККО – 6,4 млн грн, Авантаж – 3,3 млн грн, Факторинг Груп – 4,5 млн грн. Це правильно, за жадібність треба карати. Не факт, правда, що ці гроші заплатять, мережі АЗС мають великий досвід в оскарженні таких штрафів. Хоча, можливо, якийсь стимул утриматися від заробітку на ажіотажі це рішення і надасть. Зараз ринок на порозі чергової паливної "кризи". Уряд якось активно взявся за "боротьбу" з контрабандою, що починає гальмувати і легальне постачання.

Відео дня

Мінекономіки порахувало, що в 2017 році рівень тіньової економіки становив 31% від офіційного ВВП, що на 4 відсоткові пункти менше порівняно з показником 2016 року, тоді як раніше він оцінювався в 33%. Для мене завжди було загадкою, як вони це роблять. Напевно, у них шпигунська мережа в тіньовому секторі або вони його негласно контролюють. Незважаючи на це, рівень хабарництва та корупції в українських організаціях виріс до 73% у 2018 році з 56% у 2016 році. Це вже дослідження PwC. Середній показник у світі – 25%. Кожен третій український респондент (33%) зазначив, що його організація отримувала пропозицію дати хабар протягом останніх двох років. Крім того, 12% респондентів повідомили, що їхні збитки організацій від хабарництва й корупції становили від 1 до 50 млн доларів. І це незважаючи на те, що з корупцією у нас борються всі.

Верховна Рада взялася за "євробляхерів". У парламенті зареєстрували одразу два законопроекти, які, в разі ухвалення, зіпсують життя власникам автомобілів на єврономерах. Зокрема, на нерозмитнених авто можна буде займатися підприємницькою діяльністю, наприклад, працювати в таксі (штраф 34 тис грн), продати автомобіль і, навіть, розібрати. За порушення правил ввезення штраф може доходити до 170 тис гривень. За розмитнення "транзитного" авто доведеться заплатити €2,5–3 тис., Хоча раніше обіцяли €1 тис. Боюся, що вулиця Грушевського в Києві біля Ради знову "стане". "Євробляхери" це вміють.

Міністр транспорту та інфраструктури Володимир Омелян вирішив експлуатувати власника Tesla Ілона Маска на повну. Не встигло міністерство укласти меморандум з Hуperloop і анонсувати запуск швидкісного потягу через 5 років, Омелян уже заявив, що планує переконати Tesla створити Gigafactory з виробництва акумуляторних батарей в Україні. У прем'єра Володимира Гройсмана така заявка не вигоріла. Наступним кроком, думаю, буде будівництво космодрому в Україні та запуски ракет Falcon. Запам'ятайте цей tweet.

У президента справи йдуть традиційно добре. Корпорація Roshen Петра Порошенка з обсягом продажів $800 млн посіла 25-те місце в рейтингу найбільших кондитерських компаній світу Candy Industry 2018. Там ще два українські холдинги є, правда. На 43-му місці рейтингу розташувався "Конті" Вадима Колесникова з обсягом $473 млн. "АВК" Володимира Авраменка – на 64-му місці рейтингу з $275 млн. До лідера їм далеко. Очолює рейтинг найбільших кондитерів світу компанія Mars з обсягом продажів $18 млрд.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X