Чим порадував і здивував минулий тиждень

26 жовтня 2018, 19:00

Дорогі євробонди, висока облікова ставка і ціновий рекорд автогазу.

Україна розмістила євробонди на $2 млрд. Обсяг розміщення 5-річного траншу України склав $750 млн, 10-річного – 1,25 млрддоларів. Прибутковість 5-річного траншу склала 9% річних, 10-річного – 9,75%. З залучених грошей, 725 млн доларів піде на закриття позики, взятої в серпні. Тоді Мінфін залучив гроші під 9,1-9,15%, виправдовуючись, що дуже треба перебитися ̶д̶о̶ ̶з̶а̶р̶п̶л̶а̶т̶и̶ до траншу МВФ, перспективи якого були туманні. Зараз перспективи більш чіткі, практично всі зобов'язання перед фондом виконані, але позичили ще дорожче. Під 10% і я б державі грошей в доларах дав би. А ще рік тому 15-річні єврооблігації на $3 млрд пішли з прибутковістю 7,37%. Хоча, з траншем МВФ не все так просто. Навчений гірким досвідом, фонд вимагає "гроші наперед". Рішення уряду про підвищення тарифів на газ для населення недостатньо. Тепер треба щоб це ще в тарифах на гарячу воду і опалення відбилося. Ну і щоб бюджет прийняли нормальний. Не віриться мені, що гроші від МВФ в цьому році надійдуть. Хіба що "під ялинку".

Відео дня

А ось Нацбанк з приводу надходжень від фонду налаштований більш оптимістично. В НБУ очікують засідання ради директорів МВФ з цього питання в грудні і надходження грошей до 2019. В інших питаннях центробанк не настільки оптимістичний. Облікову ставку він залишив на досить високому рівні – 18%. Прогноз зростання ВВП в 2018 теж зберіг – 3,4%. А ось інфляції боїться. Тому підвищив прогноз інфляції на 2018 з 8,9% до 10,1%. Каже, ціни на нафту ростуть, як би чого не вийшло. Так, й за обліковою ставкою Нацбанк нагадав, що раптом що, то він готовий ще й далі її підвищувати. Крім того, НБУ прогнозує прискорення зростання цін у 2019 з 5,8% до 6,3%. У наступному році витрачати будуть багато, починаючи з чергового підвищення мінімальних зарплат і закінчуючи зростанням обсягу готівки в обігу через вибори.

Кабмін затвердив умови приватизації державного пакета акцій найбільшої енергогенеруючої компанії Центренерго. Основна умова – на конкурсі має бути не менше двох покупців або він не відбудеться. Загалом, схоже, що він не відбудеться. Великої приватизації в цьому році точно не буде. Це вже навіть Фонд держмайна визнає. Правда, конкурс з продажу Центренерго все-таки збирається оголосити в кінці листопада або на початку грудня цього року. У наступному, ймовірно, теж. Незважаючи на те, що майже мільярд доларів від її проведення в держбюджет-2019 закладено. Цього року від приватизації хотіли отримати 21,3 млрд гривень. Поки що умовно успішною можна вважати тільки малу приватизацію від проведення якої бюджет в цьому році вже отримав 285 млн гривень. Веселі старти розпродажу держмайна чекаємо вже після виборів, коли наші переможуть.

Французька АХА Group і Укрсиббанк продали компанії Fairfax Financial Holdings Limited (Канада) страхові компанії АХА Страхування і АХА Страхування Життя. АХА – найбільша страхова група в Європі і досить консервативний інвестор. Fairfax – більшою мірою спекулянти. Стратегія роботи фінансової групи передбачає мінімальне втручання в роботу активів, основним результатом є прибутковість. Тенденція виходу великих профільних міжнародних гравців зі страхового ринку триває. За останні 10 років ринок залищили з десяток великих гравців. Основна причина – низька прибутковість цього бізнесу в Україні при високих країнових ризиках. Обсяг ринку страхових послуг за останнє десятиліття впав більше ніж у 2 рази. Це все, що потрібно знати про ситуацію в економіці України.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Середня вартість скрапленого газу в Україні підвищилася до 16,13 грн/л, досягнувши абсолютного цінового максимуму. Попередній ціновий рекорд був зафіксований в кінці серпня 2017, коли ціни на заправках збільшилися до 16,05 грн/л. Причинами подорожчання зрідженого газу на заправках називають зростання міжнародних котирувань, дефіцит з імпортними поставками і збої в роботі Укрзалізниці. Ймовірно, газ більше дешевим не буде. Особливо з огляду на те, що великі мережі АЗС лобіюють підвищення акцизу в його ціні, з одночасним зниженням акцизів на бензин. Колись схожа ситуація з дизелем була.

Показати ще новини
Радіо NV
X