Чим порадував і здивував минулий тиждень

10 серпня 2018, 19:00

В Україну прийшла дефляція, Amazon по-нашому і чи пробачать борги олігархам.

Базова інфляція в липні знизилася на 0,1% в порівнянні з червнем. Вперше за 11 місяців в Україну прийшла дефляція. З початку року зростання базового індексу споживчих цін склало 3,4%. У липні в порівнянні з минулим місяцем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 1,9%. Найбільше подешевшали овочі, фрукти і яйця – на 12,4-7,6%. У той же час цукор, хліб, рис, м'ясо птиці, макаронні вироби, риба подорожчали на 1,9-0,7%. Ціни на алкогольні напої підвищилися на 0,8%, на тютюнові вироби – на 2,6%. Зростання комунальних тарифів склало 0,5%. Ціни на транспорт зросли на 0,7%. Хоча такого оптимізму як у Держстату, поки що не виходить. А ось з курсом долара, поки що не все так гладко. Слава богу, закріпився на позначці в 27 гривень за долар. Але валютні резерви НБУ скорочуються третій місяць поспіль через виплати за зовнішнім боргом. Станом на 1 серпня, за попередніми даними, вони склали 17,75 млрд доларів. Цього вистачить десь на 3 місяці імпорту. Плюс, на міжбанку НБУ витрачає гроші. Нерезиденти скидають ОВДП. Обсяг держоблігацій у власності нерезидентів станом на 1 серпня склав 8,79 млрд гривень, що на 12,5% нижче за показник на початок липня. У вересні буде кульмінація апогею нашого апофеозу. Грошей МВФ як і раніше немає.

Відео дня

В Україні створюється свій міні-Amazon. Група компаній EVO і інтернет-магазин Rozetka.ua мають намір об'єднати маркетплейси. В результаті планованої угоди Rozetka викупить частку Naspers в групі компаній EVO. Частка засновників EVO трансформується в частку в об'єднаній компанії. А це, крім, власне, Rozetka – Prom.ua, Aukro.ua, Bigl.ua, Kabanchik.ua, Crafta.ua, Zakupki.prom.ua, Goodini.ua, тільки в Україні. Ще є майданчики в СНД. Серпень взагалі вийшов щедрий на об'єднання. Команди юридичних фірм Астерс і ЕПАП Україна оголосили про злиття з 1 жовтня 2018. Об'єднана фірма з офісами в Києві та Вашингтоні стане найбільшою в Україні – з 26 партнерами і понад 140 юристами. Всього в фірмі працюватимуть понад 250 співробітників. Керувати фірмою буде Комітет з трьох партнерів – Олексія Дідковського, Сергія Свіріби і Армена Хачатуряна.

Олігархи не хочуть віддавати борги. Яєчний король Олег Бахматюк хоче реструктуризувати свої борги перед Ощадбанком. Сума боргу не розкривається, але думаю, щопонад мільярд гривень. Як то кажуть, борги платять тільки боягузи. Правда, Бахматюк – не президентський друг Гладковський, але теж Олег. Першому заступнику секретаря РНБО вдалося на 13 років реструктуризувати 1,31 млрд гривень боргу "Богдана" перед Укрексімбанком. Через ці роки це будуть вже зовсім інші гроші. А ось Інтерпайп Віктора Пінчука схоже на межі банкрутства. Компанія представила кредиторам попередній план реструктуризації зобов'язань на $1,3 млрд. Якщо його схвалять, близько 60% боргу компанії буде списано. Зокрема, виробник пропонує обміняти $1,3 млрд боргу і акумулювати невиплачені відсотки на три нових боргових інструменти: шестирічну облігацію на суму $310 млн з купоном 9,35%, кредит на суму $45 млн для міжнародних кредиторів і кредит в розмірі $45 млн для українських банків. Решту боргу буде списано. Якщо пропетляють, то це буде перший подібний випадок в новітній бізнес-історії України.

Міністр транспорту та інфраструктури Володимир Омелян продовжує фонтанувати ідеями. На цей раз, міністр пропонує зупинити залізничне сполучення з Росією. На око, це десь 300 млн гривень в доходах Укрзалізниці на рік тільки на пасажирських перевезеннях. Чим компенсувати, крім підвищення цін на квитки, незрозуміло. Виграють, як завжди, білоруси. Правда, потім міністр поправився, що скасовувати будуть тільки пасажирські перевезення, а не вантажні, але негативного ефекту це не скасовує. Гарячі голови в парламенті пропонують ще й автобусне сполучення скасувати.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Депутати вирішили обкласти крипту податком. Найближчим часом у Верховній Раді з'явиться колективний законопроект, який передбачає введення податку в розмірі 5% на виведення криптоактивів з біржі в реальні гроші. Фізособи будуть платити додатково ще 1,5% військового збору. Оподаткування в розмірі 5% на різницю між ціною продажу токена і задокументованою ціною його купівлі (або вартістю майнінгу) планується ввести з 2019 року на тимчасовій основі – до 2025 року. Податок на прибуток у США придумали теж тимчасово – на час громадянської війни.

Показати ще новини
Радіо NV
X