Чим порадував і здивував минулий тиждень

27 липня 2018, 19:00

Експериментальний Мінфін, везучий Коломойський і африканський Уклон.

Україна стала на крок ближче до нового траншу МВФ на $1,9 млрд. Фонд схвалив оновлений план України зі створення Антикорупційного суду. А ось Кабмін затягує з виконанням умов щодо траншу. Ціни на газ для населення до вересня мінятися не будуть. Уряд продовжив до вересня 2018 року дію постанови №187 про покладання спеціальних зобов'язань на Нафтогаз та обласні газопостачальні компанії постачати населенню і підприємствам теплокомуненерго природний газ без зміни поточних цін. Є ще одна примарна надія заробити грошей для бюджету. В Україні почалася мала приватизація. Фонд державного майна завів у електронну торгову систему перші 18 об'єктів "малої" приватизації у Львові і Житомирі. А ось з великою приватизацією поки що тільки збирають заявки від потенційних радників, тож мільярдний план з приватизації в цьому році навряд чи буде виконаний. На очах у всього викладеного вище, Мінфін вирішив експериментувати і позичати гроші не тільки в доларах. У найближчих планах емісія бондів номінованих у євро. Плюс збираються більше позичати в гривні, тому що 70% з усіх запозичень – у валюті. І це багато. З екзотики – плани щодо випуску облігацій в юанях. У китайців ми ще не позичалися.

Відео дня

Олігарха Ігоря Коломойського можна привітати. Підприємство Дніпроазот відвантажило перші партії хлору після відновлення роботи. Але це ще не все. За час простою, ціни на хлор виросли з 10,4 тис. гривень за тонну (ціна останньої поставки до зупинки роботи підприємства) до 33 тис. гривень за тонну без ПДВ. Власне, що хотіли, те й отримали. Ну ще мадярам з узбеками дали заробити. А ось водоканали попередили про підвищення тарифів з вересня на 10-15%. Коломойський зупинкою Дніпроазоту домігся підвищення цін на хлор у 3 рази, водоканали перекладають витрати на споживачів.

Передчуваючи зростання тарифів, Національний банк продовжує нагнітати песимізм. НБУ може піти на чергове підвищення облікової ставки у вересні в разі зростання ймовірності реалізації інфляційних ризиків. П'ять з дев'яти членів комітету монетарної політики регулятора висловилися за це. Облікова ставка вже 17,5%. Це досить висока ціна позикових грошей. З вересня, ймовірно, буде 18%. Незважаючи на це, представники українського бізнесу поліпшили свої девальваційні очікування на наступний рік. У першому кварталі 2018 року, бізнес спрогнозував, що через рік валютний курс в середньому складе 29,53 грн за долар, то вже в другому кварталі ця оцінка впала до 28,63 грн за долар. Частка респондентів, яка очікує знецінення гривні, зменшилася з 86,3% до 78,3%, що, в принципі, все одно багато. Більшість бізнесменів, опитаних НБУ, вважають, що курс буде перебувати в межах 26-29 грн за долар. Поки що передумови для оптимізму є. У червні 2018 українські металургійні підприємства наростили виробництво сталі на 7,5% у порівнянні з аналогічним місяцем минулого року – до 1,7 млн ​​тонн. Таким чином, Україна піднялася в рейтингу світових виробників сталі з 14 на 12 місце. Тепер головне, щоб ціни не впали. А якщо ще МВФ транш дасть, то можна за курс не переживати сильно.

В кінці липня середня ціна автогазу наблизилася до 14 грн/л 2 рівня кризи кінця літа 2017 року. Антимонопольний комітет досить оперативно почав розслідування у зв'язку зі стрімким зростанням роздрібних цін на ринку скрапленого газу. "Криза" на ринку автогазу влітку 2017 року обійшлася п'яти операторам АЗС, яких звинуватили у змові, в 41 млн гривень. Скільки буде за підсумком цього року, подивимося. Експерти прогнозують, що вже найближчим часом ціна "просяде" на 1-1,5 грн/л. Ситуація обтяжується тим, що близько 50% автогазу в країні продається нелегально, відповідно, довгі руки органів контролю туди не дотягуються. Швидше, навпаки, годуються з перспективного і прибуткового "ринку".

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

І завершимо на позитиві. Як співала Червона Шапочка: ""А-а-а, в Африке горы вот такой вышины, а-а-а, в Африке реки вот такой ширины". Дуже привабливий ринок. Недарма, служба таксі Уклон збирається на нього вийти. Тепер зрозуміло, чому Україна в рейтингах економічного розвитку завжди поруч з країнами чорного континенту. Під цю справу в Уклоні збираються навіть ребрендинг провести. Крім цього, в Україні відкривається перший офіційний Apple Shop. Магазин відкриває компанія Apple на базі магазину "МегаЦитрус". Ініціатором відкриття став офіційний дистриб'ютор техніки Apple в Україні Asbis Ukraine. Магазин відкривають, на жаль, не в Києві, а в Одесі. У хіпстерів і мажорів з'явиться ще одна мотивація їздити до Південної Пальміри.

Показати ще новини
Радіо NV
X