Чим порадував і здивував минулий тиждень

5 травня 2018, 19:00

Лондонський суд відмовив Ахметову, поштові війни і мексиканська Воля.

Високий суд Лондона відмовив компанії з групи СКМ Ріната Ахметова – SCM Financial Overseas в новому розгляді програної Raga Establishment справи щодо продажу Укртелекому. СКМ зокрема просила суд направити справу на новий розгляд до Лондонського міжнародного арбітражного суду. Рішення здається якимось проміжним. В цілому, СКМ продовжує судові розгляди. Залишилися ще суди в Амстердамі і на Кіпрі стосовно арешту активів. Плюс 15 травня суд в Україні повинен прийняти остаточне рішення повертати Укртелеком у держвласність чи ні.

Відео дня

Нова пошта подала до Окружного адміністративного суду Києва позов до НБУ з вимогою визнати незаконною постанову Нацбанку про видачу Укрпошті ліцензії на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків. Нова пошта заявляє, що ця постанова суперечить закону Про платіжні системи та переказ коштів в Україні, Про поштовий зв'язок та порушує Господарський кодекс щодо обмеження монополізму. До цього Нова пошта вже скаржилася в АМКУ на Укрпошту за те, що та орендує приміщення задешево. Конкуренція підкралася непомітно.

Акціонери (Костянтин Жеваго) найбільшого виробника шин в Україні – білоцерківської Росави вирішили ліквідувати підприємство. Фінансова ситуація в компанії останнім часом була не дуже. У 2017 Росава збільшила збиток на 73,8% до 717,79 млн гривень, чистий дохід компанії впав на 41,7% до 875,27 млн ​​гривень. Шин випустили аж одну тисячу. Незважаючи на такі жалюгідні результати і формальну ліквідацію, акціонери вирішили продовжити життя підприємству. Виробничі потужності і працівники залишаються. Як і питання, яка компанія буде управляти цим добром. Ймовірно, на ліквідованій Росаві залишаться всі попередні борги, які вже перевалили за мільярд гривень. Завод проіснував 56 років. Я ще пам'ятаю, як в 90-ті роки там зарплату шинами видавали і біля Білої Церкви стояли ряди робітників, які ці шини задешево продавали. А взагалі колись Росава була прикладом успішної приватизації.

Урядовий комітет затвердив перелік підприємств великої приватизації на 2018 рік, в який увійшло 26 об'єктів: Тернопільобленерго, Запоріжжяобленерго, Харківобленерго, Миколаївобленерго, Хмельницькобленерго, Херсонська ТЕЦ, Дніпровська ТЕЦ, Криворізька теплоцентраль, Сєвєродонецька теплоелектроцентраль, Запорізький титано-магнієвий комбінат, Президент-Готель, Турбоатом, Азовмаш, завод алюмінієвої фольги, Оріана, Центренерго, Одеський припортовий завод, Сумихімпром, Об'єднана гірничо-хімічна компанія, завод Електроважмаш, Дніпровський електровозобудівний завод, Аграрний фонд, Державна продовольчо-зернова корпорація України, Украгролізинг, Індар і вугільна компанія Краснолиманська. Тепер список повинен затвердити Кабмін. Сумніви роздирають мене з приводу успішності цього проекту. Скоро вибори, з МВФ ситуація незрозуміла, з судами і держкорупцією жопа. Хочу побачити інвестора, якому плювати на такі ризики. Хіба що за ціною сильно поступляться. Той же ОПЗ збираються продати за ціною $54 млн (близько 1,4 млрд гривень за поточним курсом), що на порядок нижче попередньої вартості (13,2 млрд гривень).

У кабельного провайдера ТВ та інтернет Волю можуть додати латино-американського колориту. Мексиканський бізнесмен Карлос Слім зацікавився компанією і готовий викласти за неї $112 млн. У минулому році Волю вже хотіли викупити турки з lifecell, але угода так і не відбулася. Ціна в 100 млн доларів за такий актив – досить адекватна вартість, яка переважує ризики ведення бізнесу в нашій країні. Мексиканських серіалів в пакетах знову-таки додасться.

Показати ще новини
Радіо НВ
X