Чим порадував і здивував минулий тиждень

27 квітня 2018, 19:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Багатий Нафтогаз, невтішні прогнози і Кабмін взявся за IKEA.

У 2017 Нафтогаз збільшив чистий прибуток на 48% до 39,3 млрд гривень. За поточним курсом це трохи більше $1,5 млрд, що можна порівняти з прибутком Газпрому - $1,63 млрд. Магія. Не володіючи ні газпромівськими запасами нафти і газу, ні контрактами на поставку, закуповуючи газ ззовні. Загалом, маг і чарівник, Андрій Коболєв. І це ще в черговий раз тарифи на газ не підняли, як того МВФ вимагає. Хто добре працює, той добре їсть. Керівництво та члени наглядової ради державного Нафтогазу України отримали 204 млн гривень трудових виплат за підсумками 2017 року. У 2016 році їх апетити були скромнішими – 86,6 млн гривень. Більшу частину доходів НАК отримує від транзиту і там придумали як все-таки не віддавати "трубу". Основний козир – триває судовий розгляд з Газпромом щодо транзиту, Нафтогаз – основний відповідач, транзитні активи – предмет судових розглядів. Загалом, на переправі коней не міняють. А через кілька років Газпром Північний потік-2 добудує, ось тоді непотрібну ГТС можна буде і "анбалднути".

Відео дня

Рейтингове агентство Standard & Poor's не блищить оптимізмом. S&P очікує прискорення зростання ВВП України в 2018 до 3,1% з уповільненням його до 2,9% в 2019-2021 роках. До цього агентство було більш оптимістичним, прогнозуючи зростання українського ВВП у 2017 році на 2,6% з подальшим прискоренням до 3% і 3,2%, відповідно, в 2019 і 2020 роках. Крім цього, S&P вважає, що $1,9 млрд від МВФ, які очікуються цього року, будуть останні до 2020 року, як мінімум. Тому що починається сезон виборів і ризики зростають. Та й з курсом агентство песимістичне: 29,5 гривень/долар в кінці 2018 року, 30,5 гривень/долар – в 2019 році і 29,8 гривень/долар – в 2020 році. Мінфін же з нетерпінням чекає траншу МВФ, щоб після нього ще напозичати грошей. Нам все-таки в найближчі 2 роки $24 млрд віддавати.

Українські банки очікують пожвавлення кредитування як бізнесу, так і населення в цьому році і сподіваються на зниження кредитного, процентного і валютного ризиків. Найбільше банкіри сподіваються на збільшення кредитування бізнесу – 76% опитаних Нацбанком банкірів хочуть видавати кредити в корпоративному секторі. На споживче кредитування розраховують не менше – 69%. Облікова ставка, правда, цьому не сприяє – 17% все-таки. І монетарний комітет НБУ вважає, що зниження облікової ставки в поточному році малоймовірне. Крім цього, комітет вирішив, що якщо інфляційні ризики будуть зростати, то ставка і далі буде підвищуватися. Скептично банкіри до діяльності уряду ставляться все-таки.

На підприємство В'ячеслава Богуслаєва Мотор Січ, яке робить вертольотні двигуни, вирішила наїхати СБУ. Компанію підозрюють в організації диверсії. Ця справа тягнеться ще з минулого року. Причиною її відкриття був продаж 56% акцій Мотор Січі китайським інвесторам, афільованим з компанією Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co., Ltd. Правоохоронці вважають, що контрольним пакетом Мотор Січ заволоділи іноземці, щоб перенести виробництво, передати технології і послабити Україну. У самій компанії, СБУ звинувачують у пособництві рейдерському захопленню підприємства. Поки Мотор Січ продовжує не щастити. Суд заборонив проводити збори акціонерів. Зазвичай, такі речі, дійсно, відбуваються під час рейдерства. Тож, В'ячеслав Богуслаєв може й не лукавить. Поки що з влади, не зважаючи на всі запевнення президента і прем'єра, що бізнес не чіпатимуть, на захист компанії стала тільки Національна комісія з цінних паперів, заявивши, що не йдуть на користь інвестиційному клімату такі розклади.

Кабмін створить міжвідомчу робочу групу для сприяння процесу виходу шведської мережі магазинів меблів і товарів для дому IKEA на ринок країни. Наступним кроком Київрада повинна створити робочу групу з виведення на український ринок Starbucks, як того хотів мер Віталій Кличко. А ось цікаво без меморандумів і робочих груп ніяк інвесторів залучати не можна? Може просто їм умови нормальні зробити, корупцію прибрати з бюрократією, судову систему. Вони самі прийдуть.

А ще в Україні в обіг надійшли обіцяні монети номіналом 1 і 2 гривні. Тож, панове, готуйте кошелі. Дами, готуйтеся приміряти намисто.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X