Чим порадував і здивував минулий тиждень

20 квітня 2018, 19:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нафтогаз проти облгазів, підвищення мін. з/п відкладається і оптимізм бізнесу.

Нафтогаз презентував свій варіант підвищення цін на газ для населення. Компанія пропонує ввести поняття "соціальний обсяг споживання". Так, якщо газ використовується в обсягах, що не перевищують встановлені постановою №203 від 23 березня 2016 роки (3,3 куб. м на людину на місяць за умови центрального постачання гарячої води і 5,4 кубометра без такого), то кінцева ціна газу для споживача залишиться на теперішньому рівні – 6,96 грн за куб. м (6,96 тис. грн за тис. куб. м). При цьому норми споживання пропонується скоротити на 15%. Якщо обсяг споживання буде перевищувати соціальну норму, різниця обсягів газу оплачується за вищою ціною: з червня 2018 року – 10,99 тис. грн (+ 58%), а з жовтня 2018 року - 11,47 тис. грн (+ 65% ) за тис. куб. м. Але це не найцікавіше. Нафтогаз збирається відсторорнити облгази від збору грошей зі споживачів і віддати це своїм сервісним центрам. За облгазами НАК хоче залишити тільки техобслуговування мереж і лічильників.

Відео дня

Міжнародний валютний фонд зберіг прогноз зростання ВВП України в 2018 році на рівні 3,2%, але погіршив прогноз на 2019 до 3,3% (раніше прогнозувалося 4%). Песимістично вони ставляться до відновлення кредитування. Позиція МВФ залишається незмінною: вранці – "гроші" (підвищення цін на газ для населення і Антикорупційний суд), ввечері – "стільці" (2 млрд доларів). Без відновлення програми України доступ на зовнішні ринки запозичень закритий. Мінфін налаштований отримати транші в травні-червні. Нацбанк більш реалістичний і прогнозує надходження на 3 квартал 2018. А ось на економіку Мінфін і МЕРТ дивляться оптимістичніше, ніж МВФ. Міністерства прогнозують зростання ВВП в 2019 на рівні 3,6%. За валютним курсом міністерства не такі оптимістичні. Середньорічний курс на 2019 – 30,5 гривень/долар, на 2020 року – 31,4 гривень/долар, на 2021 – 31,8 гривень/долар. При цьому самі автори прогнозу зазначають, що прогноз курсу гривні в 2019-2021 роках "за відсутності обґрунтування може сформувати негативні настрої в суспільстві і послати такий же сигнал бізнесу". З іншого боку, обгрунтувати у нас завжди зможуть.

Підвищення мінімальної заробітної плати до 4 100 гривень, обіцяне президентом Петром Порошенком, або навіть до 4 200 гривень як написано в бюджеті, відкладається. Державі не вистачає на ці цілі якихось 13-30 млрд гривень. Це ще без урахування зростання інфляції, до якого призведе це підвищення. А бюджет за доходами за перший квартал і так не виконується. Та й МВФ проти. На думку фонду українські чиновники дуже оптимістично налаштовані з приводу доходної частини бюджету. МВФ теж не бачить джерел для збільшення зарплат без економічного зростання. Подивимося, що переможе: здоровий глузд чи передвиборчий популізм. Ставлю на популізм.

Український бізнес з оптимізмом дивиться в майбутнє. Індекс ділових очікувань українських підприємств на наступні 12 місяців досяг найвищого рівня з другого кварталу 2011 року – 120,6%. Майже 88% компаній оцінюють своє поточне становище як гарне, а третина очікує, що воно стане ще краще. Найбільше компаніям не вистачає позикових коштів. Ложкою дьогтю в бочці оптимізму стало очікування девальвації – 67,7% представників українського бізнесу прогнозують обмінний курс гривні до долара за наступні 12 місяців вище 29 гривень за долар. Але це все одно оптимістичніше за очікування Кабміну.

Технології майбутнього вже в Україні. Нова пошта тестує можливість доставки пошти за допомогою безпілотників. Під ці потреби компанія має намір створити власний інжиніринговий підрозділ. Ідею Нова пошта виношувала з 2016 року. Головне, щоб не вийшло як у "Пошти Росії". Їх дрон при першому ж польоті " торпедував " будинок. Щоб переплюнути конкурентів, Укрпошті доведеться або свій гіперлуп будувати раніше міністра транспорту Володимира Омеляна, або телепортацію вантажів впроваджувати.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X