Чим порадував і здивував минулий тиждень

11 листопада 2017, 10:00
Хмари над Данилюком, 4G і прибуткова Укрзалізниця

1 Над міністром фінансів Олександром Данилюком знову згустилися хмари. Не встигла Генеральна прокуратура закрити справу про ухилення чиновника від сплати податків, як відразу її поновила. ГПУ цікавлять суттєві відмінності між доходами і витратами Данилюка у 2010-2014 роках, коли він очолював Координаційний центр з упровадження економічних реформ при Адміністрації президента Віктора Януковича. До ГПУ цього разу підключилася і Державна фіскальна служба, яку Данилюку так і не вдалося приборкати. Раніше у міністра було дві страховки – МВФ і бюджет. З МВФ переговори провалилися, цього року фонд грошей більше не дасть. І взагалі не дасть, поки уряд ціни на газ для населення не підніме. А ось чого хочуть від Данилюка в бюджеті на наступний рік, якщо так жваво за нього взялися, поки незрозуміло. Але сидіти чиновникові в Кабміні вже недовго.

Відео дня

2 Перший пішов. НКРЗІ прийняла рішення про проведення тендера на отримання ліцензій для впровадження зв'язку нового покоління 4G в діапазоні 2600 МГц. Тендер буде оголошений 10 листопада, а підсумки підіб'ють 23 січня 2018. Ціна питання 2,3 млрд. гривень. Але є підводні камені. Операторів мобільного зв'язку більше цікавлять частоти 1800 МГц, тендер на які обіцяють провести пізніше. До моменту його старту, влада повинна вирішити з "мобільщиками" один делікатний момент – дати хоч якусь гарантію, що тендер на ці частоти таки відбудеться, і на яких умовах. Для учасників ринку частоти 2600 МГц – це як "макулатурна" книга в доважок до Конан Дойлю за часів СРСР.

3 Укрзалізниця заявила, що за 9 місяців 2017-го отримала прибуток у понад 80 млн гривень. І також радісно додала, що це на 5 млрд гривень більше, ніж минулого року. В.о. голови правління компанії Євген Кравцов демонструє, що недарма отримує $1 млн на рік. Стоп. Десь я вже чув таке. Точно, рік тому голова УЗ, на той момент Войцех Балчун, сказав, що компанія за 2016-ий отримала 303 млн гривень, замість збитку в 16 млрд гривень у 2015-му. Щоправда, після аудиту прибуток перетворилася на 7,3 млрд гривень збитків. Сподіваюся, збитки у 2017-му будуть все-таки меншими.

4 Датська мережа магазинів товарів для будинку JYSK має намір різко розширити свою присутність в Україні. Компанія збирається додатково відкрити 12 магазинів до кінця 2018 року. Можу помилятися, але здається, IKEA таки заворушилася і дістала з полиці плани з виходу на український ринок. Відповідно, JYSK намагається зайняти собі місце під сонцем. Зараз у мережі JYSK 36 магазинів. В принципі, обидві новини хороші.

5 Україна готується до масштабного розпродажу державного майна. Верховна Рада підтримала за основу законопроект №7066 про приватизацію. Дуже багато процедур спростили. Зокрема, скоротили терміни для проведення торгів, розділили об'єкти на великі (від 250 млн гривень) і малі, малу приватизацію будуть проганяти через ProZorro. Але є одне але. Приватизувати держмайно збираються, звісно, з метою спрощення процесу, без землі під об'єктами. Її ж можна буде потім утридорога продати. Після земельної реформи. Отже, майбутня приватизація виходить двохсерійною.

Показати ще новини
Радіо НВ
X