Чим порадував і здивував минулий тиждень

3 листопада 2017, 20:45
Прибуткові банки, АЗС шукають альтернативу і Україна стала 15 країною з Android Pay

1 Банки вилазять з прірви, куди їх загнали девальвація та інші жарти Валерії Гонтаревої. За 9 місяців вони отримали 1,4 млрд гривень чистого прибутку, тоді як за результатами першого півріччя банківська система все ще працювала зі збитками в 1,8 млрд гривень. Найбільш помітне зростання продемонстрували банк президента - МІБ (зростання прибутку в 2,5 рази) і банки його приятелів - ТАСкомбанк Сергія Тігіпка (зростання прибутку в 22,5 разу) і ПУМБ Ріната Ахметова (зростання прибутку в 2,8 разу). Зокрема, Міжнародний інвестиційний банк, яким володіють президент Петро Порошенко (60%) і його найкращий друг Ігор Кононенко (15%), продовжує демонструвати чудеса зростання. МІБ в січні-вересні збільшив чистий прибуток в 2,5 разу - до 78,3 млн гривень в порівнянні з аналогічним періодом 2016 і побив власний рекорд. За дев'ять місяців 2016 банк збільшив прибуток до 31,4 млн гривень, що в два рази більше, ніж за аналогічний період 2015.

Відео дня

2 Багата українська земля економічними талантами. Сергій Тігіпко провернув більш ніж вдалу угоду з лагом в 10 років. Спочатку продав найбагатшому бізнесменові Росії Олексію Мордашову ($17,5 млрд) Дніпрометиз в 2007 році за $50 млн, а потім купив у нього ж це підприємство в 2017 за $500 тис. Дніпрометиз - це 30% українського ринку дроту, цвяхів і схожої продукції. Росіяни продовжують тікати з нашого ринку. Ну і, в принципі, Мордашову пощастило, що продав. Ось Сбербанк Росії в Україні і ВТБ все ніяк звідси вийти не можуть.

3 Привид дефіциту найпопулярнішого бензину ходить Україною. Поставки бензину А-92 з Білорусі в жовтні знизилися в порівнянні з середньомісячним значенням поточного року на 91% - до 4 тис. т. А білоруси традиційно займають від 60% до 90% українського ринку світлих нафтопродуктів. Паливо і так підскочило на цьому тижні на 50 копійок за літр. А з початку вересня так і зовсім на 3 гривні. Листопад буде показовим.

4Не бензином єдиним. Великі трейдери продовжують шукати альтернативи ринку, який зникає. WOG йде в громадське харчування і ритейл. Скоро з'являться маркети компанії в форматі "магазин біля дому", а кафе вони вже відкривають. ОККО теж пішло в громадське харчування. Гіпермаркети Ашан стали клієнтами ОККО по корпоративному харчуванню. Крім цього, компанія вже вийшла на ринок поставок природного газу і оголосила про вихід на ринок мінеральних добрив і початок продажів азотних і комплексних добрив.

5 Android Pay вже в Україні. Google запустив сервіс NFC з Приватбанком. Розраховуватися телефоном можна: якщо він підтримує NFC, якщо він на Android, якщо ви клієнт Приватбанку, якщо у продавців є безконтактні термінали, що підтримують технологію (таких досить багато насправді). Google пообіцяв підключати й інші банки. Ощадбанк і ПУМБ вже заявили, що повністю готові. Альфа-банк Україна теж думаю став у чергу, вони з Київстаром вже гралися в NFC, але невдало. Я особисто чекаю поки Apple запропонує аналогічну послугу. Не готовий міняти iPhone на якусь фігню.

Показати ще новини
Радіо НВ
X