Залізна вигода. Які конкретні переваги надають Україні європейські правила

28 лютого, 11:19
NV Преміум

Яку вигоду приносять українському громадянину європейська інтеграція та європейські правила роботи державних компаній? Пряму. Наш рух до Європи та відмова від старих схем — це не ефемерні гасла, а пряма користь для людей.

Європейські правила — це вигідно. Незважаючи на війну команда Укрзалізниці продовжила реформувати роботу, і частина цієї реформи — відмова від посередників в закупівлі базових речей. В 2021 ми позбулися посередників в закупівлях електроенергії, підписавши прямий контракт з Енергоатомом. Минулого року ми позбулися посередників в закупівлі пального. В 2022 дизельне пальне постачалося за прямими контрактами з виробниками — Exxon Mobil і Orlien.

Відео дня

Ще до війни про таке навіть не мріяли. 70% поставок пального в Україну йшло з росії та Білорусі. Зараз всі поставки з Європи, і всі логістичні ланцюги налагоджені, вся інфраструктура готова.

Прямі контракти — це найкраща ціна. Станом на грудень вартість дизеля складала для Укрзалізниці 41−42 гривні за літр. Порівняйте зі стелами заправок. За нашими підрахунками тільки завдяки рішенню щодо прямих закупівель ми зекономили минулого року більше мільярда гривень.

Показати ще новини
Радіо NV
X