Чим аутсорсер може допомогти стартапу-початківцю

23 серпня 2018, 09:00

Унікальний продукт та інноваційна ідея давно стали символами успішного бізнесу.

Але найчастіше для молодих щойно створених проектів дуже часто не вистачає таких необхідних для розвитку бізнесу навичок як управління продажами, фінансами, маркетингом і т.д.

Відео дня

Здавалося б, є хороша ідея, але ми не можемо прорахувати "на березі", скільки коштів нам знадобитися для її реалізації, скільки часу потрібно фінансувати бізнес, перш ніж він почне покривати свої витрати і приносити дохід. Саме тому, за статистикою, з 10 стартапів виживає в кращому випадку один. Чудові ідеї залишаються нереалізованими. Як уникнути подібних кінцівок?

На початку шляху стартапу потрібно мінімізувати адміністративні витрати, тому брати в штат бухгалтера або юриста просто не доцільно. Розуміючи це, багато хто вдається до послуг приватних осіб щодо здачі звітності. І в цьому їхня велика помилка. Адже зі зростанням бізнесу весь час будуть виникати нові завдання, а, значить, потрібні нові знання і навички. Якраз в такій ситуації починається зміна бухгалтерів з одного на іншого, інформація втрачається, виникають ризики фінансових втрат, пов'язаних як з податковими штрафами, так і просто втрата інформації про активи та зобов'язання компанії. Виникає потреба в побудові управлінського обліку. Вже немає можливості тримати всю інформацію в одних руках – засновнику проекту потрібно підвищувати свій професійний рівень не тільки в розвитку свого продукту, але і в управлінні фінансами, продажами, людьми. Іншими словами, з ростом бізнесу весь час будуть потрібні нові знання.

В Україні сьогодні відкривається все більше аутсорсингових компаній. Одні надають юридичні послуги, інші беруть на себе ведення бухгалтерського обліку, треті налаштовують управлінський облік, четверті залучають фінансування, п'яті займаються пошуком співробітників. Передача деяких функцій на аутсорсинг дозволить бізнесу, що "зводиться на ноги" сконцентруватися на основній його діяльності і стратегії. Практично будь-які функції сьогодні можна передати на аутсорсинг: починаючи від бухгалтерії та логістики, закінчуючи інформаційним обслуговуванням і управлінням персоналом.

Крім того, в розвинених країнах вже давно працюють Бізнес Сервіс Центри, які можуть взяти на себе сервісні функції на будь-якому етапі розвитку бізнесу. Минулого року ми також створили подібний центр, фахівці якого допомагають бізнесам-початківцям (і не тільки) прорахувати інвестиційну модель на самому початку розвитку, налаштувати функції ведення обліку і беруть на себе відповідальність, в тому числі і фінансову, за якість як управлінської, так і регламентованої звітності. Як правило, експерти консультують клієнта на всіх етапах його розвитку про зміни в податковому законодавстві, попереджають про ризики, які закладені в контрактах з контрагентами, знаходять рішення щодо структурування фінансових потоків і планування податків в компанії, розробляють бізнес-плани для залучення фінансування. Важливим є і те, що для початківця бізнесу послуги аутсорсера значно дешевше, ніж утримання спеціалізованого штату співробітників (підрозділу). Плюс, за невиконання або неналежне виконання завдань відповідальність лягає на плечі аутсорсера, а, значить, можлива компенсація збитку.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Це гра в довгу. Адже обидві сторони зацікавлені в успішному результаті роботи і в продовженні співпраці. Як говорив Марк Аврелій: "Благополуччя будь-якого союзу тримається на шести китах: перший – це доля, інші п'ять – це довіра".

Показати ще новини
Радіо NV
X