Чи змусять заплатити за автомобільні єврономери

9 липня 2018, 13:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

З найперших місяців ввезення автомобілів на єврономерах було зрозуміло, що вся ця вакханалія стала можливою через певні прогалини у нормативній документації.

Заповзятливі ділки пронюхали, що у поліції немає доступу до митної бази, а значить, і немає можливості перевірити, наскільки легально автомобіль перебуває на території України, чи не перевищено термін його "транзиту" або "тимчасового ввезення".

Відео дня

Пересічних водіїв це дратує досі. А прихильники секти "свідків євроблях" зайняли позицію, як у відомому інтернет-мемі: "по-перше, що ти мені зробиш, по-друге, пішов на * й, по-третє, я в іншому місті, за матюки вибач". Тобто, ми знаємо, що ввозимо авто на іноземній реєстрації в Україну законно, але також знаємо, що будемо порушувати терміни їх перебування на українській митній території. А ти спробуй доведи, що ми будемо порушувати, і спробуй перевір, чи порушили.

У мене є сумніви щодо гострого бажання у самих правоохоронних органах навести порядок з полчищами "євробляхерів". Як-не-як, зараз це згуртована група "товаришів по нещастю", які здатні влаштовувати мітинги, перекриття доріг та інші акції, так властиві невеликим політичним партіям, які часто відстоюють чиїсь великі інтереси за дрібний прайс. Ну і плюс – завжди можна цю аудиторію використовувати як вдячний електорат, запропонувавши їм кістку у вигляді пільгового розмитнення їх машин або ще крутіше – повальної амністії за порушення митних правил.

Але, нарешті, зірки на небосхилі зійшлися, й у високих кабінетах вирішили, що зовсім нічого не робити вже надто соромно. Постановою Кабміну 479 від 20 червня поліції було дано доступ до митної бази Інспектор - 2006, яка фіксує всі автомобілі, що в'їжджають в Україну.

Навіщо це зроблено

По-перше, за наявності такого доступу поліцейський патруль тепер може за держномером авто пробити, коли машина перетнула кордон з Україною і в якому саме режимі вона перебуває у нас на території. Тобто, розповіді на кшталт "вчора в'їхав – через тиждень виїду назад" тепер не прокотять.

По-друге, для першого разу поліцейські тепер зможуть виписувати штраф в розмірі 255 гривень, а на другий раз і зовсім – позбавити водійського посвідчення на 3-6 місяців або конфіскувати авто.

До чого це призведе

По суті, ми маємо ситуацію, коли в ситуації з масовим ввезенням авто на єврономерах почали наводити порядок. Держава почала робити те, що потрібно було зробити ще кілька років тому. Чи правильно це? Безумовно. Чи вирішить це проблему? Покаже час. Дуже багато залежить від бажання поліції карати порушників і здатності надалі відстоювати свою позицію в судах. А такі будуть, повірте. Адже у противників такого наведення вже дозріли аргументи на кшталт "Спочатку зробіть імпорт дешевше!", "Хай син Порошенка ввозить і розмитнює!" або "Поліція не має права на таку перевірку – вона не прописана в інструкціях".

І вони будуть об'єднуватися, гуртуватися, чіплятися за кожну букву в протоколі у спробах вигризти собі право їздити на нерозмитнених авто.

Якщо вже ми прагнемо побудувати правову державу і суспільство, яке живе за законами справедливості, потрібно звітувати перед собою в тому, що за порушення цих законів (як, наприклад, правил ввезення авто на єврономерах) можуть карати не тільки наших ворогів, але й друзів. Щоб не вийшло, як у відомій приказці: "З корупцією боротися потрібно, але і щоб кум міг порішати, в разі чого". Якщо закон в чомусь недосконалий або перестав бути актуальним, це привід його змінити, але не порушити. Що ж, я завжди говорив і не побоюся повторитися – я не проти здешевлення імпорту автомобілів. Вітчизняний автопром практично помер, не встигнувши народитися. Новий Ланос, який у нас коштує дорожче старих Опелів або Фольксвагенів, а прослужить менше – це не логічно і не правильно.

Але я проти "схем". Ввозиш авто на місяць – будь добрий, виїжджай і заїжджай знову. Порушив – отримай санкцію. Всі наші біди – від безкарності.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X