Чи вигідний аутсорсинг роботизації бізнес-процесів

19 листопада 2018, 13:00

Кожна організація, яка вирішила впровадити технологію роботизації бізнес-процесів (Robotic Process Automation, RPA), поставала перед дилемою: чи будувати власний центр компетенції RPA чи передати функцію розробки та підтримки програмних роботів спеціалізованим організаціям?

На перший погляд, може здатися, що економічно вигідніше самостійно автоматизувати свої бізнес-процеси без залучення сторонніх організацій. Однак чи раціонально це у довгостроковій перспективі?

Відео дня

Відповідаючи на це питання, слід розглянути наступні компоненти, у які необхідно інвестувати організаціям для успішного розгортання проектів з роботизації бізнес-процесів:

  • Фахівці. Перш за все компаніям потрібно буде інвестувати в пошук, найм та утримання відповідних фахівців. Як свідчить досвід, для підготовки кваліфікованого RPA-інженера знадобиться не менше, як півроку, а зрілого RPA-аналітика – понад 2 роки. Враховуючи той факт, що технологія є новою для ринку, готових спеціалістів відповідного профілю на ринку праці знайти доволі важко, а їх утримання коштуватиме організації значно більше порівняно з іншими фахівцями із суміжних областей.
  • Наявність та розвиток бази знань. Світовий ринок RPA-технологій невпинно розвивається, і техніки та методи роботизації постійно вдосконалюються. Постачальники RPA-платформ останнім часом активно працюють над посиленням когнітивних функцій своїх програмних продуктів, зокрема використанням технологій машинного навчання (Machine Learning) та штучного інтелекту (Artificial Intelligence). А це, своєю чергою, потребуватиме постійного підвищення рівня компетенції працівників, що вимагатиме додаткових витрат для організації. У цьому сенсі профільні організації завжди будуть на декілька кроків попереду, оскільки для них це є основним бізнесом, у розвиток і підтримку якого вкладається багато зусиль та інвестицій.
  • Наявність та розвиток підтримки управління програмними роботами. У довготерміновій перспективі організації слід буде також інвестувати в управління програмними роботами та в технічну підтримку уже впроваджених RPA-технологій, що постійно розвиваються.

Тож чи доцільно організації виділяти спеціальні ресурси для створення власного центру компетенції RPA, якщо роботизація бізнес-процесів не є профільним видом її діяльності? Чи не доречніше буде скерувати цей час і зусилля на покращення власних продуктів і послуг, доручивши RPA-проект професіоналам, які виконають його швидше, ефективніше та з гарантовано найкращим результатом?

Основними перевагами аутсорсингу рішень з роботизації бізнес-процесів є, зокрема, такі:

  • Доступ до висококваліфікованої команди RPA-спеціалістів. Аутсорсинг RPA-рішень дозволяє отримати негайний доступ до висококваліфікованих ресурсів для запуску проекту з роботизації бізнес-процесів – команди сертифікованих RPA-фахівців, котрі вже отримали відповідні навички роботи з RPA-технологіями і мають у своєму портфоліо чимало прикладів успішно реалізованих проектів.
  • Швидке та ефективне впровадження роботизації бізнес-процесів. Звернення до постачальника аутсорсингу з роботизації бізнес-процесів, орієнтованого передусім на кінцевий результат, дозволить гарантовано досягти максимальної ефективності від її впровадження, зробити швидкий старт RPA-проекту та вчасне й успішне його завершення.
  • Можливість сконцентруватись на своєму основному бізнесі. Віддавши RPA-проект на аутсорсинг, організація має можливість скерувати свої наявні трудові ресурси на вирішення власних профільних стратегічних завдань – удосконалення продукції, послуг і т. под., що, безперечно, принесе бізнесу значно більше користі.
  • Заощадження коштів. Передача RPA-проекту на аутсорсинг фахівцям з роботизації дозволить уникнути тривалого блукання манівцями у пошуку потрібного RPA-рішення, зайвих хибних кроків при впровадженні роботизації, а відтак вбереже компанію від зайвих витрат.
  • Прозорість витрат. Аутсорсинг дозволяє компаніям уникати неконтрольованих нецільових затрат. Організація вивільняє свій капітал, щоб інвестувати його в іншу частину свого бізнесу й платить тільки за те, що використовує, коли в цьому є безпосередня необхідність. Таким чином аутсорсинг забезпечує більшу гнучкість проектам з роботизації бізнес-процесів та ефективніше використання ресурсів при її впровадженні.

Поза сумнівом, аутсорсинг є найкращим і перевіреним шляхом до впровадження інновацій в організаціях будь-якого масштабу. Особливо, коли йдеться про такі серйозні й відповідальні проекти, як роботизація бізнес-процесів, – проекти, що потребують професійного підходу та залучення досвідчених і компетентних профільних фахівців.

Показати ще новини
Радіо НВ
X